ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر یا پرشر ترانسمیتر اندرس هاوزر یکی از پرکاربرد ترین و دقیق ترین ابزارهای سنجش تولید شده توسط شرکت اندرس هاوزر در سوئیس می باشد. این ترانسمیترها انواع بسیار مختلفی دارند و با قابلیت ها و ویژگی های بیشماری عرضه شده اند. پرشر ترانسمیتر اندرس هاوزر، فشار و سطح مایعات در مخازن را اندازه گیری میکنند و با توجه به مقدارهای فشار دریافتی یک سیگنال ( خروجی ) ۲۰ – ۴ میلی آمپر تولید میکنند و تغذیه این ترانسمیتر ها VDC24 میباشد که در مدل های PMP , PMC تولید شده است. اندرس هاوزر یکی از قدرتمندترین کمپانی ها در زمینه تولید و عرضه ابزار های اندازه گیری برای صنایع است. محصولات این شرکت دارای کیفیت فوق العاده و با تکنولوژی نوآورانه در دسترس همگان قرار دارد. این شرکت طیف کاملی از محصولات را برای برآورده کردن نیازهای پروژه ها در صنعت نفت و گاز ارائه می دهد. برای خرید ترانسمیتر فشار و یا اطلاع از قیمت ترانسمیتر اندرس هاوزر با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید.

نحوه کار ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

پرشر ترانسمیتر اندرس هاوزر دارای سیستم فشار دیفرانسیل الکترونیکی است که با استفاده از دو سنسور فلزی و یک فرستنده الکترونیکی، وظیفه ی اندازه گیری فشار، حجم و یا جرم مایعات در مخازن تحت فشار و یا ستون ها و اپراتور های تقطیر را بر عهده دارد. سنسور فشار بالا (HP)، فشار هیدرواستاتیکی را اندازه گیری کرده و سنسور فشار پایین (LP)، فشار سر را اندازه گیری می کند. سطح آن نیز با استفاده از این دو مقدار دیجیتال محاسبه می شود. همچنین ترانسمیتر فشار اندرس دارای یک سیستم dp الکترونیکی است که مشکلات مربوط به فشار دیفرانسیل قدیمی را از بین برده و همچنین دارای کیفیت بسیار بالایی در اندازه گیری نیز می باشد.
کمپانی اندرس هاوزر، مدل‌های متنوعی از ترانسمیتر فشار به بازار عرضه کرده است. هر کدام از این مدل ها با توجه به نیاز صنعت طراحی شده اند و از ویژگی های متفاوتی نیز برخوردارند. به عنوان مثال، مدل PMP71 برای اندازه گیری فشار های بالا تا ۷۰۰ بار، مدل PMC71 برای اندازه گیری فشار های پایین و متوسط و مدل PMC131 برای اندازه گیری فشار بین خلاء تا ۴۰۰ بار به کار می روند. هر کدام از مدل های ترانسمیتر فشار هاوزر دارای نمایشگر های دیجیتالی و عقربه ای هستند. دیافراگم استفاده شده در این ابزار ها می تواند از جنس پلاستیک، کامپوزیت یا از جنس فلز باشد که با توجه به محدوده ی فشاری دستگاه متغیر می باشد. برای ساخت بدنه این ابزار ها از چدن و آلیاژهای فولاد استفاده شده است که مقاومت آنها را در برابر شرایط خورنده به شدت بالا می برد. پس در نتیجه طبیعی است که خرید پرشر ترانسمیتر اندرس هاوزر باید با توجه به در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف انجام گیرد.
شرکت اندرس هاوزر Endress & hauser از یک کسب و کار کوچک شروع کرده و امروز به یکی از بزرگترین تامین کنندگان ابزارهای دقیق در سراسر جهان تبدیل شده است. در سال ۱۹۵۳ دو مرد با جهان بینی بسیار متفاوت باهم شرکت اندرس هاوزر را در یک آپارتمان خصوصی در لراخ (Lörrach) آلمان تاسیس کردند. یکی از آنها مهندس سوئیسی لاغر اندام و قد بلند و قوی با ۲۹ سال سن به نام Georg H Endress و دیگری مدیر یک بانک آلمانی به نام Ludwig Hauser با ۵۸ سال سن بود. ترانسمیتر ترکیب شده از دو واژه TRANSFER+METER است. یعنی تجهیزی که قادر باشد یک کمیت فیزیکی را اندازه گیری کرده و آن را به یک مکان دورتر مثل اتاق کنترل انتقال دهد. که می تواند نیوماتیکی باشد و یا الکترونیکی.
در هر دو مورد، سیگنال ارسالی استاندارد است و برای تجهیزاتی که در LOOP کنترل قرار دارند، قابل فهم می باشد.
در نوع الکترونیکی جریان ۲۰-۴ میلی آمپر و در نوع پنوماتیکی فشار هوای ۱۵-۳ PSI یا bar از سوی ترانسمیتر به کنترلرهای الکترونیکی و نیوماتیکی ارسال می گردد.
به عبارت دیگر ترانسمیتر صنعتی، ابزاری است که برای اندازه گیری کمیت ها و پارامترهای مختلف مثل دما، فشار، رطوبت، سطح مایعات، فلو، گازهای محیطی و مواردی نظیر این استفاده می شود و مقادیر اندازه گیری شده را به صورت جریان الکتریکی استاندارد در بازه ۴ تا ۲۰ میلی آمپر روی یک زوج سیم ارسال می کند.
ترانسمیتر ایزوله نیز برای تبدیل انواع سیگنال های آنالوگ با دقت و کیفیت بسیار بالا به کار می رود. ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر برای فشار های بالای ۷۰۰ بار طراحی شده و از مزایای برجسته ی آن، راه اندازی سریع با محدوده اندازه گیری قابل تنظیم می باشد.

خرید ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

برای خرید ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر برای اهداف مختلف خود، باید قبل از بررسی گزینه‌های مختلف، محاسبات دقیقی در مورد سیستم‌های خود داشته باشید و دستگاه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. نوع دیافراگم استفاده شده در این دستگاه‌ها مشخص میکند که ترانسمیتر برای چه محدوده فشاری مناسب است. علاوه بر اینکه اندازه دستگاه و روش نصب آن هم در انتخاب دستگاه تأثیر گذار است. ماده اولیه به کار رفته شده در بدنه و استحکام آن در برابر شرایط خورنده، مشخص می‌کند که ترانسمیتر فشار هاوزر در چه محدوده‌هایی قابل استفاده است.

ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر
در نتیجه باید محاسبات مربوط به بودجه سیستم انجام شود تا در کنار آن قیمت ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر هم در نظر گرفته شود. با قرار دادن این گزینه‌ها در کنار یکدیگر می توانید یک دستگاه مطابق با نیاز سیستم خود فراهم کنید و هیچ مشکلی از لحاظ مطابقت آن وجود نخواهد داشت. همچنین شما می‌توانید اطلاعات تکمیلی و دقیق‌تر و قیمت ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر را از کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار به دست بیاورید.

انواع ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر Endress & Hauser 

کمپانی اندرس هاوزر ابزارآلات اندازه گیری فشار pressure transmitter gauge خود را بر اساس نوع کاربرد و هزینه در سه دسته قرار داده است :

  • s-class(کلاس اس): برخورداری از بالاترین دقت و داشتن حداکثر ایمنی
  • M-class (کلاس ام): برای کاربرد های مختلف و متفاوت
  • T-class (کلاس تی): دارای کاربرد های استاندارد و برخورداری از قیمت مناسب

مشخصات پرشر ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

۱. پرشر ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر از نمایشگر دیجیتال ۴ خط برخوردار است.
۲. این ترانسمیتر از آلومینیوم ساخته شده است.
۳. دارای سنسور های فلزی و سرامیکی می باشد.
۴. برای اندازه گیری فشار در لوله ها، محفظه ها و فشار دیفرانسیل الکترونیکی با سنسور فلزی برای اندازه گیری حجم، سطح و جرم مایعات، مناسب است.
۵. دارای روش اندازه گیری فشار دیفرانسیل است.
۶. ترانسمیتر اندرس هاوزر دارای دقت ۰.۰۷۵ % در هر سنسور می باشد.
۷. دارای ثبات طولانی مدت ۰.۰۵ % از سال در هر سنسور
۸. برای استفاده در محیط با دمای از۴۰- تا ۸۰ درجه سانتی گراد و ۴۰- تا ۱۷۶ درجه فارنهایت مناسب می باشد.
۹. دمای فرایند برای -۴۰ تا ۱۲۵ درجه سانتی گراد و -۴۰ تا ۲۵۷ درجه فارنهایت مناسب می باشد.
۱۰. در ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر حداکثر فشار مطلق فرآیند، ۱۶۰ بار (psi 2400 ) است.
۱۱. دارای گواهینامه ها و تاییدیه ها متعدد شامل : ATEX, FM, CSA, CSA C/US IEC Ex, NEPSI, INMETRO می باشد.
۱۲. این ترانسمیتر دارای تاییدیه بهداشتی معتبر FDA نیز می باشد.

انواع ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

ترانسمیتر هاوزر دارای مدل های زیر می باشد:
۱. ترانسمیتر فشار قلمی مدل Cerabar – PMP 51
۲. ترانسمیتر فشار قلمی مدل Cerabar – PMP 55
۳. ترانسمیتر فشار قلمی مدل Cerabar PMC 51

ویژگی های ترانسمیتر اندرس هاوزر

۱. مشکلات مکانیسم سنتی را ندارد و دسترسی بیشتر و اطمینان بالاتری دارد.
۲. با طراحی جدید، خطرات ایمنی دیفرانسیل فشار الکترونیکی به حداقل رسیده است.
۳. هزینه کل نگهداری سیستم به دلیل کاهش زمان نصب، افزایش زمان تعمیر و نگهداری و کاهش خرابی های تجهیزات، کاهش یافته است.
۴. بررسی دائمی سلامت سیستم از طریق HART
۵. بازدهی بالا در طولانی مدت