ترانسمیتر اختلاف فشار - توسعه صنعت پایدار

ترانسمیتر اختلاف فشار

خرید ترانسمیتر اختلاف فشار

توسعه صنایع و شرکت های صنعتی و تولیدی در دنیای امروز چهره بسیاری متفاوتی را از بسیاری از علوم به نمایش گذاشته است رقابت میان بسیاری از کمپانی ها باعث تغییرات در نحوه تولید و فرآیند خدمات به مشتریان و تغییرات نحوه تعامل آن ها با مشتریان خود شده است، از طرفی به کارگیری از قطعات استاندارد و دقیق یکی از موارد ضروری برای راحتی بهتر و افزایش دریافت دیتا و تحلیل آن برای پاسخ گویی اپراتور به مجموعه و سیستم می باشد تا علاوه بر کیفیت بهتر هزینه ها را هم کاهش دهد در ادامه قصد داریم در مورد ترانسمیتر اختلاف فشار یکی از ابزارهای دقیق و کاربردی برای شما همراهان همیشگی مطالبی را عنوان کنیم و  ویژگی ها و نحوه عملکرد این دستگاه را برایتان بیان کنیم پس با ما در توسعه صنعت پایدار همراه باشید.

ابتدا باید در مورد ماهیت فشار بدانید بدان معنی که فشار وقتی تجربه می شود که نیرویی به یک ناحیه وارد شود. به این معنی است که میشود  فشار را یا با افزایش نیرو یا با کاهش سطح افزایش دهیم. ما همچنین تمایل داریم که از نظر وزن به نیرو فکر کنیم. ما همچنین فشار را به شکل آب و هوا (یا فشار اتمسفر) تجربه می کنیم. با تغییر فشار اتمسفر، هوا نیز تغییر می کند. . انواع مختلفی برای اندازه گیری فشار وجود دارد تمام فشار سنج ها، سنسورها، مبدل ها و فرستنده هایی که فشار گیج را اندازه گیری می کنند، در واقع تفاوت فشار جو و فشار قابل اندازه گیری را اندازه می گیرند و عدد نشان دهنده آن نشان از این امر می باشد. فشار در یکی از پنج واحد زیر اندازه گیری می شود.

  • پاسکال

  • بار

  • جو استاندارد یا اتمسفر

  • تور

  • پوند در هر اینچ مربع یا psi

اندازه گیری فشار دیفرانسیل معمولا در کاربردهای خانگی و صنعتی استفاده می شود. این اغلب مبنای اندازه گیری های دیگر مانند جریان، سطح، چگالی و حتی دما است. متداول ترین سطح و جریان است. ترانسمیتر اختلاف فشار یک عنصر اولیه و ثانویه دارند. به طور کلی، عنصر اصلی برای تولید اختلاف فشار با افزایش جریان طراحی شده است. این وسیله صنعتی از دو محفظه تشکیل شده است. عنصر سنجش فشار در نیمه پایینی قرار دارد و لوازم الکترونیکی در نیمه بالایی قرار گرفته اند. دارای دو پورت فشار است که به عنوان “High” و “Low” مشخص شده اند و یا حرف انگلیسی h نشان دهنده ورودی با فشار بالاتر است و از حرف l برای سیستم با فشار پایین استفاده می شود.

نحوه کار و انواع ترانسمیتر اختلاف فشار

یک ترانسمیتر اختلاف فشار دارای سه قسمت عملکردی است:  قسمت فشار مستقیم، اکثر فرستنده های DP صنعتی از دیافراگم به عنوان عنصر سنجش فشار استفاده می کنند. این دیافراگم یک وسیله مکانیکی است. در بین دو درگاه ورودی فشار قرار می گیرد. دیافراگم با فشار وارد شده منحرف می شود. این انحراف به سیگنال الکتریکی تبدیل می شود.

واحد الکترونیکی: سیگنال الکتریکی تولید شده در محفظه پایین توسط سنسور فقط در محدوده میلی ولت است. این سیگنال قرار است به دامنه ۰-۵ ولت یا ۰-۱۰ ولت تقویت شود یا برای انتقال به جلو به یک ابزار از راه دور به ۴-۲۰ میلی آمپر تبدیل شود. این محفظه فوقانی قسمت فرستنده فرستنده DP است که واحد الکترونیکی را در خود جای داده است. این کار به طور معمول توسط حسگرها انجام می شود و به اپراتور نمایش داده می شوند. از انواع آن می توان به عنواع ترانسمیتر اختلاف فشار In line و External که در نوع اول در حقیقت فرایند نصب این ترانسمیتر ها کاملا در جهت جریان خطوط لوله بوده و ورودی و خروجی آنها با توجه به حرکت سیستم لوله کشی انجام می‌گیرد و فشار منفی و مثبت را اندازه گیری می کنند و در نوع دوم نصب ترانسمیتر اختلاف فشار اکسترنال بوده و نصب آن به صورت یک زائده اضافی و برجسته است که دارای دو ورودی برای فشار از دو سیستم است. این نوع از سیستم های اندازه گیری اختلاف فشار نسبت به بقیه سیستم ها محدودتر هستند و به طور معمول در محیط های آزمایشگاهی مانند اتاق تمیز در شرکتهای داروسازی و یا تجهیزات کالیبراسیون استفاده میشوند.

 اما در نسل جدید ترانسمیتر DP از نمایشگرهای دیجیتالی استفاده شده است. در این نمایشگرها یک مبدل رزونانس کننده استفاده میشود  که وظیفه آن اندازه گیری  تفاوت فشار بین دو سیستم و همچنین تبدیل تغییرات حسگر به داده های دیجیتالی است که بوسیله یک صفحه دیجیتالی نمایش داده می شود. به طور معمول ترانسمیتر های دیجیتالی داده ها را با دقت بالاتری نمایش می دهند و نسل جدید ترانسمیترها به این شیوه تولید شده اند. شاید بتوان گفت کاربردهای ترانسمیتر فشار در صنعت نامحدود می باشد اما می توان به ذکر برخی از این موارد اشاره کرد:

  • افت فشار روی شیرآلات

  • تصفیه خانه های آب و پساب

  • نظارت بر کنترل پمپ

  • و شاید مهمترین کاربرد آن در صنایع نفت و گاز در برنامه های خشکی ، دریایی و زیر دریا اشاره کرد

امروزه تولیدکنندگان طیف گسترده ای از ترانسمیتر اختلاف فشار را ارائه می دهند که تقریباً با هر سیستم کنترل صنعتی موجود در بازار سازگار است آنها ابزاری کارآمد برای اندازه گیری فشار هستند و در کاربردهای مناسب استفاده می شون ، سالها قابلیت اطمینان و سهولت در نگهداری را دارند. با طراحی ساده و قابل اعتماد، سابقه طولانی استفاده در طیف گسترده ای از صنایع ، قطعاً ترانسمیتر اختلاف فشار برای سالهای زیادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به طور کلی همانطور که قبل تر گفته شد ترانسمیتر اختلاف فشار برای یکی از ابزارهای دقیق و پرمصرف در بسیاری از صنایع شیمیایی و غذایی است و پرکاربرد. نکات بسیار مهمی در زمان انتخاب ترانسمیتر اختلاف فشار مناسب وجود دارد که باید براساس خصوصیات فیزیکی و دقت ترانسمیتر، گستردگی ترانسمیتر فشار، دمای قابل تحمل جنس کپسول های استفاده شده در ترانسمیتر هوشمند یا امکان کالیبره کردن آن اشاره کرد و توجه به این فاکتور ضروری است. برای انتخاب ابزار  دقیق نهایی کافی است با مشاوران ما در توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید تا اطلاعات کاربردی و جزئیات را در ارتباط با ترانسمیتر اختلاف فشار را در اختیار شما قرار دهیم. سرعت در پاسخ گویی به درخواست شما و تجربه سال ها کار با بزرگترین شرکت ها و سازمان ها سرمایه است که به آن افتخار داریم و در جهت حفظ آن میبالیم.