منیفولد ولو چیست؟

منیفولد یک ابزار مکانیکی است که دارای بیش از دو شیر سوزنی است. از شیر سوزنی برای کنترل جریان گازها و مایعات استفاده می شود. کار اصلی این شیرها کنترل جریان سیال ورودی به فشارسنج می باشد اما به عنوان شیر قطع و وصل هم به کار برده می شوند. همچنین به مهندسان این امکان را می‌دهد که جریان را از مسیرهای مختلف عبور داده و تغییرات دلخواه خود را در هر مسیر به وجود آورند. شیرهای منیفولد بهترین انتخاب برای ترانسمیترهای فشار هستند. منیفولد شیر دو طرفه معمولی از یک شیر بلوک و یک شیر تخلیه تشکیل شده است. در اصل، کار بسیار مهم منیفولد ولو دوطرفه برای کالیبره کردن ترانسمیتر می باشد. برای کالیبره کردن نیز کافی است ابتدا شیر بلوک را بسته و شیر تخلیه را باز نمائید. در مرحله بعد شیر تخلیه را به ژنراتور فشار وصل کنید و فشار را آزمایش نمائید. به طور کلی منیفولد ولو یا شیرهای چند راهه این فرصت را در اختیار ما قرار می دهند تا در کمترین زمان ممکن و با بیشترین سرعت، فرایند کالیبراسیون را انجام بدهیم. برای خرید منیفولد ولو و یا استعلام قیمت با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس حاصل نمائید.

 توسعه فناوری های جدید باعث بهره وری و توسعه بسیاری از کارخانه ها و صنایع فعال در دنیا شده است و تولید را نسبت به گذشته به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش داده است، صنایع کوچک در کنار صنایع بزرگ توانسته اند توسعه یابند و نقش کلیدی را در این چرخه ایفا کنند. از طرفی مهندسی و توسعه فرآیندها راحتی کار را برای کارگران و افراد فعال به ارمغان آورده است. همواره محصولات با کیفیت مشخص در تعداد و اندازه ای که به راحتی می توان به آن دست پیدا کرد زیرا که تولید عمده محصولات دیگر مانند گذشته نیست.

اما بحث خدمات همواره متمایز از تولید محصولات بوده است و باید صبوری و نکته بینی خاصی را در مورد آن داشت، همانطور که گفته شد تولیدات و توسعه صنایع به دلیل پیشرفت بهبود یافته است و بخش های مختلف فعال در صنایع روز به روز باید رصد شوند و در صورت نیاز تغییراتی برای بهبود لحاظ شود برای مثال کنترل و مراقبت از وسایل و تجهیزات و استفاده از ابزار دقیقی که می توانند دورریز را کاهش دهند و حتی سلامتی دستگاه ها و افراد را در محیط کار تضمین نمایند. اینجاست نقطه تاثیرگذار که سازمان ها برای رشد و بقا و یا برای بدست آوردن سهم بازار بیشتر با یکدیگر به رقابت می پردازند و در این تکانه های اقتصادی موفق ترین سازمان ها و شرکت ها به رهبران آینده بدل می گردند.اما چگونه می توان در صدر بازار قرار گرفت. در ادامه قصد داریم تا مطابق مقاله های گذشته به معرفی یکی دیگر از محصولات و ابزارهای کاربردی و مفید در صنایع تولیدی به خصوص صنایع غذایی و شیمیایی بپردازیم با ما در توسعه صنعت پایدار همراه باشید.

 

منیفولد ولو چگونه کار میکند؟

یکی نوع شیر مکانیکی است که معمولا در اندازههای ۸/۱ تا ۲ اینچ ساخته می شود شیر چند راهی مخصوص با طراحی ویژه صنعتی که از چند نازل یا چند شیر سوزنی تشکیل شده است و کنترل آن ها به کمک یک مدار انجام می گیرد و می تواند مسیر جریان گازها و مایعات را به شکل دلخواه تنظیم و تغییر داد. به بیان دیگر منیفولد ولو یکی از قطعات صنعتی شناخته شده و بهترین ابزارها برای کنترل و تنظیم بخشی از یک سیستم فعال بدون قطع جریان یا فرآیند، منیفولد ولو است که به اپراتور و کنترل کننده سیستم این امکان را می دهند که جریان یا ورودی مواد را از مسیرهای مختلف عبور دهند و مهمترین وظیفه آنها امکان باز نمودن و جداسازی تجهیز به منظور تعمیر یا تعویض است تا فرآیند کارا و موثری را در سیستم شاهد باشیم از کاربردهای دیگر این ابزار علاوه بر قطع و وصل جریان سیال و سیستم هایی که نیازمند به کنترل دقیق جریان دارند می توان به کوتاهی مسیر جریان و بهبود کلی بهره وری انرژی سیستم، در سیستم های کنترلی و پمپ ها برای به کاهش رساندن اثرات نوسان فشار در هنگام تخلیه پمپ می شوند.

 منیفولد ولو در بازار تحت عنوان شیر چند راهه هم نامیده می شود و از انواع آن به سه دسته شیر منیفولد دو راهه، سه راهه و پنج راهه است. از شیرهای منیفولد دو راهه برای ترانسمیترهای فشار و کنترل آن استفاده می شود از جزئیات ساختاری منیفولد به شیر تست و یک شیر مسدود کننده اشاره کرد که برای کالیبراسیون ، شیر مسدود کننده را بسته شیر تست را به یک مولد فشار بسته تا عملیات تست فشار را انجام دهیم نکته مهم این است که در این حالت نیازی به خارج کردن تجهیز از خط یا سیستم نیست.

از نوع دوم یا شیرهای سه راهه برای ترانسمیترهای اختلاف فشار استفاده می شود، این نوع شیر از دو شیر مسدود کننده و یک شیر اکولایز ساخته شده است و برای فهمیدن و کنترل نقطه صفر ترانسمیتر اختلاف فشار تنها کافی است که شیر مسدود کننده را مسدود کرده و شیر تعادل دهنده را باز کنیم. در این فرایند حالت فشار دو سمت کم فشار و پرفشار به تعادل رسیده  و DPT باید نقطه صفر دستگاه را به ما نشان دهد.

اما کاربرد شیرهای منیفولد پنج راهه یا نوع سوم که برای ترانسمیترهای اختلاف فشار استفاده می شود. ساختار این شیر از دو شیر مسدود کننده و دو شیر تست و یک شیر تعالی تشکیل شده است و فرآیند چک کردن نقطه صفر ترانسمیتر همانند نوع دوم یا یا شیرهای سه راهه است و بعد از برابر سازی فشارها، شیر تست را به یک مولد فشار متصل کرد.

به طور کلی همانطور که قبل تر گفته شد منیفولد ولو برای کالیبره کردن ترانسمیتر فشار و ترانسمیتر اختلاف فشار بهترین گزینه است و انعطاف بالایی را برای اپراتور به ارمغان می آورد یعنی مهندس فرآیند بدون اینکه نیازی به خارج کردن تجهیزات داشته باشد نکات بسیار مهمی در زمان انتخاب منیفولد ولو وجود دارد که باید براساس سیستم و محیط و شرایط انتخاب کرد و توجه به این فاکتورها بسیار ضروری است، این ویژگی جالب در بالا بردن بازدهی یک سیستم نقش بسیار حیاتی را دارد زمانی که زمان و سرعت نقش حیاتی را داشته باشد و توجه به این نکات است که می تواند از اخلال در سیستم به شکل کلان جلوگیری کند برای انتخاب ابزار نهایی کافی است با مشاوران ما در توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید تا جزئیات و اطلاعات کاربردی را در ارتباط با شیر مینفولد را در اختیار شما قرار دهیم و بهترین مشاور در کنار شما باشیم و با توجه به درخواست شما بهترین برندهای مینفولد ولو را به شما معرفی کنیم برندهایی که در معتبرترین صنایع و شرکت های روز دنیا استفاده می شود. تجربه سال ها کار با بزرگترین شرکت ها و سازمان ها سرمایه است که به آن افتخار داریم و در جهت حفظ آن میبالیم.