خرید مس فلومتر

مس فلومتر یا فلومتر جرمی در معنای لغوی به معنی جریان سنج جرمی است. همچنین خرید فلومتر یکی از مهم ترین و پرچالش ترین فرایند ها در صنایع مختلف است ، زیرا یکی از مهم ترین کارها اندازه گیری جریان سیالات در لوله ها است. مس فلومتر (mass flow metr) یا جریان سنج جرمی حرارتی ، میزان جرم گاز را بر اساس انتقال حرارت جابجایی سطح گرم شده به سیال جاری در یک زمان مشخص را اندازه گیری می کند. مس فلومتر دارای دو سنسور دما است که در مسیر ورودی و خروجی یک سیستم نصب میشود که تکنسین ها میتوانند شدت جریان ورودی یا خروجی را در هر لحظه مشاهده کنند و در صورت مشکل آن را برطرف کنند.

خرید فلومتر

با توجه به اهمیت بسیار زیاد فلومتر در صنعت و همچنین دارا بودن تنوع بسیار زیاد آن، قصد داریم تا به معرفی قیمت فلومتر روزمونت پرداخته تا علاوه بر کسب اطلاع از قابلیت ها و ویژگی های آن بتوانید با توجه به نیاز خود و صنعتی که در آن اشتغال دارید، فلومتر مورد نیاز خود را بررسی و انتخاب نمایید. کارشناسان ما در شرکت توسعه صنعت پایدار آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و همچنین برای خرید انواع فلومتر مانند فلومتر روزمونت  ، فلومتر اندرس هاوزر ، فلومتر زیمنس و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

کاربرد های مس فلومتر

کاربرد های جریان سنج جرمی اغلب در کنترل یا نظارت یک واکنش شیمیایی یا فرایند هایی مرتبط با جرم کارایی دارند ، برای مثال در تعیین تعادل مواد ، مقایسه بین جریان ورودی و خروجی و … کاربرد دارد . جریان سنج جرمی به خاطر دقت بالا جزو محبوب ترین ابزار ها در حوزه راکتور های شیمیایی و پتروشیمی است.

مس فلومتر
خرید فلومتر جرمی

محدودیت های مس فلومتر

محدودیت های جریان سنج جرمی ، گاهی اوقات به علت تراکم رطوبت در گاز های اشباع شده باعث میشود دماسنج درست خوانده نشود و عدد واقعی را نشان دهد که موجب خوردگی میشود . یکی دیگر از محدودیت ها وقتی رخ میدهد که مواد روی سنسور تجمع میکند که مانع انتقال حرارت میشود و عددی که به ما نشان داده میشود درست نیست و دارای خطا است.

فلومتر جرمی چیست ؟

فلومتر یا فلوترانسمیتر اصطلاحاتی هستند که مهندسین پالایشگاه ها از آن ها استفاده زیادی میکنند و در طراحی های سیستم های مختلف به آن ها کمک زیادی میکند. در ایران به آن جریان سنج یا دبی سنج نیز میگویند. از این دو برای گزارش شدت جریان عبوری از یک منطقه و سرعت آن جریان استفاده میشود. به طور کلی فلومتر از سه بخش مخصوص اندازه گیری، مخصوص تبدیل و مخصوص گزارش و انتقال نتایج تشکیل شده است. این دستگاه به صورت مکانیکی عمل میکند که دارای یک دیافراگم که با تغییر کردن سرعت جریان، آن هم شروع به تغییر میکند.

اهمیت استفاده از مس فلومتر

اهمیت استقاده از فلومتر این است که با کمک این ابزار میتوانیم به اهمیت فشار و دما در سیستم ، میزان ماده مورد نیاز برای یک سیستم ، چگالی و جرم مولکولی مصرفی و…. را فهمید.
از بهترین مس فلومتر های موجود در بازار ایران میتوان به مدل های زیر اشاره کرد:

مس فلومتر ABB : یکی از بهترین ها در بازار ایران که برای اندازه گیری جریان استفاده میشود .
از جمله پرفروش ترین مدل های ABB میتوان به swirl master fss430 اشاره کرد که کاربرد زیادی در خطوط تولید محصول emf دارد.
مس فاومتر کرونه : یکی از ابزار های دقیق برای کنترل نشتی سیاله در لوله ها.
مس فلومتر روزمونت : برای اندازه گیری حجم مواد عبوری نسبت به زمان ، در صنایع نفت و پتروشیمی کاربردی زیادی دارد .
مس فلومتر اندرس هاوزر : یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین فلومتر ها است ، زیرا در طیف وسیعی از محیط های کاری با شرایط مختلف میتوان به راحتی استفاده کرد و همچنین مقاومت بسیار بالای اندرس هاوزر ، به یکی از پرکاربرد ترین ها تبدیل کرده است .

انواع  فلومتر 

فلومتر الکترومغناطیسی : این نوع برای مایعاتی که دارای خاصیت هدایت الکتریکی هستند مناسب است و بر اساس قانون فارادی کار میکند. در صنایع دریایی ، غذایی ، فلزی و .. کارایی دارد .
فلومتر توربینی : طراحی های متفاوتی وجود دارد اما به طور کلی در همه ی آن ها وقتی سیالی در لوله حرکت کند و به لبه توربین فشار وارد کند ، توربین شروع به چرخیدن میکند و جریان را محاسبه میکند .
فلومتر ورتکس : ورتکس (vortex) وقتی به کار میاید که در مسیر جریان سیال مانعی وجود داشته باشد که باعث ایجاد گردابه ها میشود .