ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر ابزاری برای اندازه گیری و کنترل فشار است. این دستگاه کاربرد بسیاری در صنعت و خودروسازی دارد که وظیفه آن، اندازه گیری فشار داخل ماشین آلات برای هشدار به کاربران قبل از فاجعه است. همچنین از طریق فشار می توان مجموعه ای از متغیرهای فرآیند دیگر مثل سطح، حجم، جریان و چگالی را اندازه گیری کرد. ترانسمیترها از دوبخش المان اولیه و المان ثانویه تشکیل می شوند. المان اولیه همان سنسورها هستند که در تماس مستقیم با فرآیند بوده و فشار را به مقدار الکتریکی یا مکانیکی تبدیل می نمایند. المان ثانویه نیز، مبدلی الکترونیکی است که خروجی المان اولیه را به سیگنال قابل خواندن، نظیر ۴-۲۰ میلی آمپر تبدیل می کند. ترانسمیترهای فشاری خیلی شبیه به گیج های فشاری می باشند، اما از نظر کارکرد با هم، کاملا متفاوت هستند. در بسیاری موارد استفاده از ترانسمیترهای فشاری نقشی اساسی در فرآیند داشته و حتی برای کارکنان هم می تواند موثر باشد.

 توسعه صنعت پایدار نماینده فروش انواع محصولات ابزار دقیق است و برای خرید ترانسمیتر فشار  دیگر محصولات می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید ترانسمیتر فشار یکی از مهم ترین و پرچالش ترین فرآیند ها در صنایع مختلف است. در این مقاله قصد داریم که یکی دیگر از ابزارهای کاربردی و دقیق در صنایع یعنی ترانسمیتر فشار را برای شما همراهان همیشگی به شکل کامل معرفی کنیم و در مورد مشخصات فنی وراهنمای خرید ترانسمیتر فشار به شما صحبت کنیم.پس با ما در توسعه صنعت پایدار همراه باشید. ایران یکی از کشورهای در حال توسعه ای محسوب می شود که دارای بهترین بستر برای صنایع اساسی و بنیادی است، صنایع پالایشی و تولید که در زمینه های مختلف کاربرد داشته و خود می تواند چرخ بسیاری از صنایع مهم در کشور را به حرکت درآورد، نکاتی همچون دسترسی آسان و ارزان به منابع اولیه تولید و کیفیت این منابع در کنار نیروی متخصص حرفه ای و ارزان در مقابل کمپانی های فعال در کشورهای دیگر باعث شده تا از نظر مزیت رقابتی بسیار از سرمایه گذاران این بستر را ترجیح دهند و بتوانند سود مناسبی را دریافت کنند.

 معادن غنی معدنی و استخراج نفت و گاز برتری نسبی دیگری است که می تواند نیاز اولیه و موجود در کشور را برطرف نماید و از طرف دیگر محصولات با کیفیت بالا را در اختیار بازار هدف خارجی قرار داد و ارزآوری مناسبی را برای کشور فراهم آورد، سالانه خوراک بسیار زیادی به سمت پالایشگاه ها تزریق می شود که پس از فراوری ثروت عظیمی را ایجاد می کندبه همین سبب بسیاری از شرکت های خارجی و داخلی در رقابت با یکدیگر سعی در تولید قطعات و دستگاه های این پالایشگاه ها و صنایع را دارند و هر روز متد و روش های نوینی را در جهت برطرف سازی نیازهای این صنایع عرضه می کنند.

 

 

خرید ترانسمیتر فشار

برای خرید ترانسمیتر فشار، نکته ای که در کنار موارد بالا باید بدان توجه داشت به روزرسانی تجهیزات و فرآیندهایی است که می تواند تاثیر موثری بر میزان تولید، کیفیت و ایمنی محیط هم داشته باشد. برای مثال ابزارها و وسایل کنترل و نظارت که می تواند از به وجود آمدن بسیاری از حوادث غیر طبیعی جلوگیری کند و یا وسایلی که می تواند آلودگی تحمیلی به محیط زیست را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. پس می توان گفت توجه به نکات ذکر شده در تمام جهات کلان و خرد خود بسیار با اهمیت می باشد و باید در برنامه ریزی ها بدان دقت ویژه ای داشت و سطح نزدیک تر شدن این نیازها با ابزارها کمتر و کمتر باشد.

معروف ترین برندها و مدل های ترانسمیتر فشار:

ترانسمیتر فشار روزمونت

ترانسمیتر فشار روزمونت

ترانسمیتر فشار روزمونت  دارای مدل های فراوانی می باشد که از محبوب ترین آن ها سری ۳۰۵۱ و ۱۱۵۱ است.
ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

یوکوگاوا

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا در اندازه گیری دقیق فشار و انتقال به اتاق کنترل در مناطق قابل انفجار وپروژه های بزرگ نقش مهمی دارد.
ترانسمیتر فشار زیمنس

زیمنس

ترانسمیتر فشار زیمنس برای تشخیص میزان فشار و گزارش آن به صورت دیجیتالی،فشار مطلق، اندازه گیری فشار تفاضلی، اندازه گیری جریان و همچنین اندازه گیری سطح  استفاده می شود.
ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

اندرس هاوزر

ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر یکی از دقیق ترین ابزار های سنجش تولید شده توسط شرکت اندرس هاوزر در سوئیس است. این ترانسمیترها انواع مختلفی دارند و با قابلیت ها و ویژگی های متعددی عرضه شده اند.
ترانسمیتر فشار ویکا

ویکا

ترانسمیتر فشار ویکا دارای مدل های مختلف میباشد که از بین آنها میتوان به ترانسمیتر فشار ویکا WIKA S10 اشاره کرد.
ترانسمیتر فشار ABB

ای بی بی

ترانسمیتر فشار ای بی بی  در شرایط بد نیز کارایی دارد همچنین دارای یک محدوده مدولار الکترونیک مبتنی بر ریز پردازنده و تکنولوژی حسگر های چندگانه است که باعث افزایش دقت و  کارایی محصول میشود.

ترانسمیتر فشار چیست و در چه صنایعی کاربرد دارد؟

 ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر دستگاهی است که فشار در گاز، مایع یا سیال خاص را به شکلی دقیق اندازه گیری می کند و از بسیاری از حوادث به جهت هشدار خود و مطلع ساختن اپراتور قبل از اتفاق جلوگیری می کند. نحوه عملکرد ترانسمیتر برای اپراتور به شکلی ساده است که از یک سیستم متمایز به صورت ترکیبی از دو رنگ متفاوت برای نشان دادن فشار تفاضلی استفاده می کنند اما همین طراحی ساده حاصل سال ها تلاش است که از سال ۱۸۵۶ توسط کلوین آغاز شد و پس از سال ها تغییر در سال ۱۹۷۹ طراحی ترانسمیترهای فشار  توسط رابرت بل تکمیل شد، ترانسمیترهایی با استفاده از سنسورهای سرامیکی برای اندازه گیری فشار. انواع مختلفی از سنسور فشار در بازار وجود دارد که هر کدام با سبک و شیوه عملکردی خاص کار می کند اما به زبان ساده می توان گفت تمامی انها تغییرات فشار در شرایط مختلف را اندازه گیری می کنند( در حقیقت فشار سیستم را با توجه به فشار استاندارد یک اتمسفر اندازه گیری می کند) و آن را به شکل دیجیتال یا حرکت عقربه گزارش می دهند.

انواع دیگر ترانسمترهای فشار:

 • ترانسمیتر فشار قلمی

 • ترانسمیتر فشار پایین

 • ترانسمیتر فشار مخصوص محیط های انفجاری

 • ترانسمیتر فشار صنعتی

نحوه عملکرد ترانسیمتر فشار

همانطور که گفته شد ترانسمیتر فشار در  زمره ابزارآلات دقیق قرار می گیرد، در ترانسمیتر اختلاف فشار ما قصد داریم فشار دو نقطه را با یکدیگر مقایسه کنیم و اصمینان حاصل کنیم که فرآیند مورد نطر تحت فشار غیر نورمال بیش از حد بالا و پایین قرار نمی گیرد. در ترانسمیتر فشار تفاضلی امکان اتصال به دو سیستم وجود دارد، این دو ورودی دارای دو علامت به صورت حروف انگلیسی H و  L هستند که حرف H  نشان دهنده ورودی با فشار بالاتر است و حرف L در آن به معنای فشار پایین استفاده می شود. حالا اگر شما این دو ورودی را به دو سیستم مجزا وصل کنید اختلاف فشار وارد شده به ترانسیمتر باعث می شود که حسگر دستگاه تغییر کرده و این تغییر را در نمایشگر خود نمایش دهد.

برخلاف نسخه های قدیمی و محدودیت آن به دلیل حرکت عقربه به یک سمت برای نشان دادن اختلاف فشار  این ابزار در نسل جدید ترانسیمتر از نمایشگرهای دیجیتالی استفاده شده است که تفاوت فشار بین دو سیستم و همچنین تغییرات حسگر را با دقت بسیار بالایی به داده های دیجیتالی تبدیل می کند. در ادامه دو مدل کاربردی ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر را نام می بریم.

 • ترانسمیتر  فشار In line

 • ترانسمیتر  فشار External

در نوع اول ترانسمیترها به صورت سری نصب می شوند به کلام دیگر دستگاه در جهت خطوط لوله بوده و ورودی و خروجی آنها با توجه به حرکت سیستم انجام می گیرد؛ اما در نوع دوم تفاوت در نصب ترانسمیتر اختلاف فشار است به طوری که به صورت یک زائده اضافی و برجسته است که دارای دو ورودی برای فشار از دو سیستم است.از این سبک به جهت نوع نصب برجسته شکل محدودتر استفاده می شود و عموما در محیط های تمیز مانند محیط های آزمایشگاهی کاربرد دارد.

نکته آخر به مانند تمام دستگاه ها و ابزارهای صنعتی دیگر در موقع خرید این دستگاه باید به نکات و فاکتورهای مهم و اساسی مانند نوع عملکرد و طول عمر ترانسیمتر فشار، دقت و گستره یا محدوده اندازه گیری فشار، هوشمند بودن ترانسیمتر، مقاومت جنس بدنه که به عوامل محیطی بسیار وابسته است و باید دید که در برابر خوردگی مقاوم می باشد و شیوه اتصال به سیستم های مختلف در کنار کالیبره دستگاه همه باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم بالاترین کاربرد دستگاه برای ما حاصل گردد و دستگاه کاملا مطابق با نیاز شما باشد. از دیگر نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد.

 • منفی یا مثبت بودن فشار

 • مطلق یا نسبی بودن فشار

 • نوع خروجی لازم

 • نوع خورندگی ماده

کاربردهای دیگر ترانسمیتر های فشار

 • اندازه گیری فشار این کاربرد مستقیم ترانسمیترهای فشار در مواردی مانند هواپیما، تجهیزات هواشناسی

 • اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا که کاربرد آن در بالن های هواشناسی، موشک، ماهوارهف است که می تواند رابطه بین تغییرات فشار با ارتفاع را نسبت به سطح دریا محاسبه کند

 • اندازه گیری جریان به وسیله اثر ونتوری و رابطه آن با فشار

 • آزمایش نشتی با استفاده از اندازه گرفتن افت فشار و اندازه گرفتن فشار و کنترل آن در طول یک بازه زمانی

در آخر ما در توسعه صنعت پایدار قصد داریم تا بهترین مشاور در کنار شما باشیم و با توجه به درخواست شما بهترین برندهای ترانسمیتر اختلاف فشار را به شما معرفی کنیم برندهایی که در معتبرترین صنایع و شرکت های روز دنیا استفاده می شود همچون ترانسمیتر فشار روزمونت، ترانسمیتر فشار کمپانی ژاپنی یوکوگاوا که در اندازه گیری بسیار دقیق فشار و انتقال آن به اتاق کنترل بسیار کاربردی باشد.ترانسیمتر زیمنس، ترانسمیتر فشار ویکا که توسط یک شرکت آلمانی تولید می شود، و دارای گستردگی مدل و پوشش صنایع مختلف با درجه کیفی بالا و متناسب با بودجه مشتری است، ترانسمیتر فشار مدکو و ترانسمیتر فشار ای بی بی اشاره کرد را با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار شما قرار دهیم. تجربه سال ها کار با بزرگترین شرکت ها و سازمان ها سرمایه است که به آن افتخار داریم و در جهت حفظ آن میبالیم با ما تماس بگیرید.