کالیبراتور فشار

کالیبراتور فشار یک دستگاه کالیبره کننده دستگاه های اندازه گیری فشار نظیر دستگاه‌های فشارسنج، سوئیچ فشار و گیج فشار می باشد که می‌تواند وضعیت عملکرد آنها را به خوبی ارزیابی کند. همچنین این دستگاه توانایی اندازه‌گیری فشار را داشته و بر مبنای همین اندازه گیری می تواند دقت عملکرد فشار دستگاه های دیگر را نیز بهبود ببخشد. این بدان معنی است که ما یک دستگاه استاندارد و مرجع در اختیار داریم که هم در اندازه گیری فشار موجود در سیستم به ما کمک می کند و هم به کمک داده‌های آن می توانیم انواع دستگاه های اندازه گیری فشار مثل ترانسمیتر ها و فشار سنج ها را قضاوت کنیم. کالیبرالتور فشار دارای انواع بسیار می باشد و می تواند ویژگی های اضافی ساده سازی کالیبراسیون را داشته باشد. به عنوان نمونه یک کالیبراتور فشار، که میزان خروجی مورد آزمایش را اندازه گیری می کند، ممکن است یک پمپ داخلی نیز داشته باشد که می تواند فشارهای مورد استفاده در کالیبراسیون را ایجاد کند، و یا می تواند یک تنظیم کننده دقیق برای کنترل فشار تغذیه داشته باشد و فشار خروجی دقیق را حفظ نماید. کالیبراتور فشار اصطلاحی است که به طور گسترده استفاده می شود و می تواند برای بسیاری از افراد دارای کاربردهای مختلفی باشد. برای خرید کالیبراتور فشار و استعلام قیمت با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس حاصل نمائید.

 

انواع کالیبراتور فشار

کالیبراتورهای فشار به صورت دیجیتالی و آنالوگ در دو نوع زیر می باشند:
۱. کالیبراتور فشار دستی
۲. کالیبراتور فشار رومیزی

کالیبراتور فشار پرتابل
کالییبراتور فشار دستی نیز دارای دو نوع پرتابل و هند پمپ فشار می باشد

• کالیبراتور فشار پرتابل دیجیتالی
کالیبراتور پرتابل دیجیتالی به صورت دستی و قابل حمل است و تا فشار ۷۰۰ بار را اندازه گیری می کند.

• هند پمپ کالیبراسیون
هند پمپ کالیبراتور فشار یا کالیبراتور دستی فشار جزو مدل های کالیبراتور فشار دستی است که برای کالیبراسیون ادوات و تجهیزات اندازه گیری فشار استفاده می شود.

 

کالیبراتور پمپ فشار دستی پنوماتیک
پمپ فشار دستی پنوماتیک با اعمال فشار برای کالیبره کردن گیج های اندازه گیری خلا و فشار رنج پایین مورد استفاده قرار می گیرد. به سبب طراحی پیچیده پمپ فشار دستی پنوماتیک، اندازه گیری فشار با دقت خیلی بالا کالیبره می شود.

 

کالیبراتور پمپ فشار دستی هیدرولیک
پمپ فشار دستی هیدرولیک برای مایعاتی نظیر روغن ترانسفورماتور طراحی شده است. از این هند پمپ برای کالیبره کردن انواع تجهیزات اندازه گیری فشار مثل گیج ها، سنسور فشار و ترانسمیترها استفاده می شود.
کالیبراتور پرتابل به صورت دستی و قابل حمل است و تا فشار ۷۰۰ بار را اندازه گیری می کند.

 

کالیبراتور فشار رومیزی
کالیبراتور فشار رومیزی عموما به عنوان یک دستگاه نصب ثابت شناخته می شود و از آن برای اندازه گیری فشار و عملکرد دستگاه‌ های مرتبط با فشار بیشتر از ۷۰۰ بار استفاده می شود.

 

زمانی که ما از این دستگاه استفاده میکنیم ، یک ابزار مهمی وجود دارد که تست گیج فشار نام دارد که برای بررسی ویژه عملکرد گیج فشار از آن استفاده میشود. وجود این دستگاه هنگام از استفاده کردن از کالیبراتور فشار واجب است زیرا با کمک این دستگاه میتوانیم به بالا رفتن کیفیت اندازه گیری فشار توسط تجهیزات فشار سنج کمک کنیم . یکی از بهترین و معروف ترین برند کالیبراتور فشار که در ایران هم از محبوبیت بالایی برخوردار است برند فلوک میباشد.

خرید کالیبراتور فشار

برای خرید این دستگاه اولین نکته ای باید در نظر بگیریم محدوده اندازه گیری آن میباشد. اما نکته دوم دقت کردن به شرایط محیطی که داریم و تاثیر آن بر بدنه دستگاه که در این زمان باید تصمیم بگیریم از مدل دیجیتال استفاده کنیم یا آنالوگ. به عنوان مثال زمانی که از مدل آنالوگ استفاده کنیم ، لرزش ها و شرایط محیطی ممکن است روی اندازه گیری ما تاثیر داشته باشد یا هنگام استفاده از مدل دیجیتال تاثیر پاراززیت ها روی آن ممکن است تاثیر منفی بگذارد.

کالیبراتور چیست ؟

کالیبراتور ها در واقع ابزاری هستند که ما به کمک آن ها میتوانیم اندازه گیری هایی که توسط دستگاه های دیگر انجام شده است را بررسی کنیم که این کار باعث میشود در کار خطا کمتر رخ دهد. کالیبراتور ها مقدار های مختلفی را اندازه گیری میکنند مانند، تکرار پذیری و دقت اشاره کرد. کالیبراتور دارای ۳ نوع متفاوت است : کالیبراتور دما ، کالیبراتور فشار و کالیبراتور الکتریکال