راهنمای خرید لول انیدیکیتور

لول ایندیکیتور وسیله ای برای نمایش مقدار درست و دقیق سطح مایع در مخازن و تجهیزاتی مانند دیگ بخار یا آب گرم است. این ابزار در انواع مختلفی وجود دارد که امکان دارد با سیال ارتباط داشته و یا سیال در بخشی مجزا از گیج در جریان باشد. کاربران با استفاده از این ابزار می توانند از مقدار دقیق سیال مطلع شوند تا از خالی شدن و یا پر شدن مخازن و تجهیزات جلوگیری به عمل آید. از لول گیج مغناطیسی برای زمانیکه سیال ناسالم و احتراق پذیر است و حرارت زیادی دارد، استفاده می شود. بطور کلی وقتی تماس مستقیم لول گیج با سیال آسیب زا باشد، از این ابزار برای بررسی مقدار سیال استفاده می کنیم. لول گیج مغناطیسی با دو اصل ساده کار می کند: اول: اصل شناوری ارشمیدس دوم: اصل دفع قطب های مغناطیسی همنام. برای خرید لول ایندیکیتور و یا استعلام قیمت با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس حاصل نمائید.

اندازه گیری سیالات و گازها در مخازن و سیستم همواره یکی از مهمترین چالش ها در صنایع کوچک و بزرگ بوده است، صنایعی همچون پتروشیمی، صنایع غذایی و دارویی که اهمیت اندازه گیری به خاطر تفاوت در فرایند بسیار مهم می باشد و اپراتور نصبت به آن حساس بوده و هرگونه تغییر را باید به سمت تعادل برگرداند و از آسیب به مواد و سیستم جلوگیری کند و بسیاری از حوادث و اتلاف هزینه ها را کاهش دهد در ادامه قصد داریم در مورد لول ایندیکیتور یکی از ابزارهای دقیق و کاربردی در صنایع پتروشیمی برای شما همراهان همیشگی مطالبی را عنوان کنیم و در مورد ساختار و نحوه عملکرد این دستگاه برایتان مطالبی را به اشتراک بگذاریم پس با ما در توسعه صنعت پایدار همراه باشید.
لول ایندیکیتور یا نشانگرهای سطح به گونه ای طراحی شده اند که امکان اندازه گیری مداوم سطح مایع در مخزن را فراهم می کند. لول ایندیکیتور معمولاً به صورت جانبی هم روی مخازن باز یا تحت فشار یا بالای مخازن زیرزمینی نصب می شوند با استفاده از لول ایندیکیتور کاربران درمواقع استفاده از شبکه می توانند از مقدار دقیق سیال مطلع شوند تا از خالی شدن یا لبریز شدن مخازن سیالات و تجهیزات جلوگیری شود.
ساختار لول اندیکیتور (Level Indicator) بدین شکل می باشد که به صورت لوله ای فرعی به کنار مخزن وصل می شود و سطح مایع در این تیوب اندازه گیری، هم سطح با سیال داخل مخزن سیال مورد نظر، بالا و پایین می رود. در این لوله اندازه گیری شناوری قرار گرفته است که در طول مسیر لوله اندازه گیری به همراه سطح مایع جابجا می شود و نشانگر سطح مغناطیسی مبتنی بر شناور مقدار را بر روی صفحه نمایش می دهد همواره در بالاترین سطح سیال به حالت تعلیق درمی آید. اندیکیتور لول گیج یا لول گیج مغناطیسی با کیفیت بالا ساخته شده تا در مقابل خورندگی مقاومت بالایی داشته باشد، بیشترین موارد مصرف لول اندیکیتور در مخازن در باز و بسته و مخازن با سیالات چند فاز و مخازن تحت فشار و مخازن حاوی مایع و بخار می باشد. علاوه بر این استفاده بسیاری در سطح سنجی مخازن آب، مخازن محتوی مواد شیمیایی، تانک های سوخت، تانک های اسید و حاوی مواد خورنده، دیگ های آب گرم و بخار، مخازن تحت فشار و … در صنایع گوناگون دارد.

از ویژگی ها و مزایا استفاده از لول اندیکیتور می توان به کاربری ساده وطراحی ساده آن اشاره کرد و همچنین مقاومت در برابر خوردگی و تحمل بالا در برابر دماهای غیر معمول بالا و پایین از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد مکانیکی بودن این ابزار است و عدم نیاز به توان الکتریکی از نظر فیزیکی نیز ساختار لول اندیکیتور به گونه ای است که فشارهای بالا و پایین را تحمل می کند و همچنین خرابی و شکستگی بسیار کم اشاره کرد علاوه بر این موارد دسترسی و امکان نمونه برداری از محتویات داخل مخزن برای اپراتور اشاره کرد. علاوه بر تمامی این موارد از لول اندیکیتور مغناطیسی میتوان جهت نمایش محدوده بین دو سیال با دانسیته متفاوت همچون روغن و آب استفاده نمود در این نوع شناور ساخته شده برای لول اندیکتور مغناطیسی بگونه ای طراحی گردیده است که در سیال روغنی غرق و بر روی آب شناور گردد.نکته دیگر در صورت نیاز به دیده شدن سطح مخزن و اندیکیتور در تاریکی شب میتوان از اندیکیتور های چراغدار یا استفاده از رنگ های فلورانس دار که در مقابل نور میدرخشند، استفاده نمود.
به طور کلی همانطور که قبل تر در این مقاله گفته شد لول اندیکیتور برای تعیین اندازه و مقدار مواد سیال شیمیایی و گاز در مخازن طراحی و ساخته شده است ضد ضربه بودن و مقاومت بالای آن در مقابل ضربه و حرارت و حتی خورده شدن در مقابل اسیدها همه از ویژگی های مهم است که باید به آن توجه کرد. لول اندیکیتور انعطاف بالایی را برای اپراتور به ارمغان می آورد. نکات بسیار مهمی در زمان انتخاب اندیکیتور وجود دارد که باید براساس شرایط محیطی و ماده مورد نظر باید بدان توجه کرد و انتخاب مناسب داشت به طوری که در درازمدت توجه به این فاکتور ضروری است. برای انتخاب ابزار لول اندیکیتور دقیق نهایی کافی است با مشاوران ما در توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید تا اطلاعات کاربردی و جزئیات کاتالوگ را در ارتباط با لول اندیکیتور را در اختیار شما قرار دهیم و برندهای معروف و حال حاضر در دنیا را معرفی کنیم. توجه به درخواست شما و تجربه سال ها کار با بزرگترین شرکت ها و سازمان ها سرمایه است که به آن افتخار داریم و در جهت حفظ آن میبالیم.