فلومتر کرونه در زمره بهترین ماشین آلات اندازه گیری و ابزار دقیق قرار دارد که مهندسان در صنایع مختلف مانند پالایشگاه ها از آن برای کنترل و پایش سیستم استفاده میکنند. فلومتر کرونه در بازار ایران با نام دبی سنج کرونه نیز شناخته میشود. فلومتر کرونه نیز مانند سایر فلومترها در دسته ابزار سنجش دقیق قرار گرفته که از داده های خروجی آن مهندسان به منظور کنترل نشتی سیال در لوله ها استفاده میکنند.

فلومتر کرونه علاوه بر سنجش دقیق از قیمت مناسبی نیز برخوردار است که یک مزیت دیگر برای آن محسوب میشود.شما میتوانید سایر فلومتر هایی که بر روی وب سایت فروشگاه توسعه صنعت پایدار قرار دارند را نیز بررسی کنید. فروشگاه توسعه صنعت پایدار نماینده فروش فلومتر KROHNE در تهران و شهرستان ها میباشد. برای دریافت مشاوره برای خرید فلومتر و دریافت قیمت فلومتر کرونه میتوانید با کارشناسان فروش توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید.

فلومتر کرونه
خرید فلومتر کرونه

درباره شرکت کرونه

شرکت کرونه یکی از بزرگترین شرکت های تولید در زمینه ابزار دقیق و تجهیزات سنجش است که محصولات آن در صنایع مختلف از جمله پالایشگاه ها کاربرد فراوان دارد. برای تولید محصولات با بالاترین کیفیت و پاسخگویی به تمام نیاز های مشتریان شرکت کرونه، بیش از ۴۰۰ مهندس در سراسر جهان در بر روی تحقیق و توسعه محصولات شرکت و بهبود روش ها و فرآیند ها مشغول به کار هستند. ماحصل تلاش این مهندسان تولید محصولات مطابق با نیاز مشتریان و استفاده از بروزترین تکنولوژی ها در تولید محصولات شرکت است.

فلومتر های کرونه از طیف زیادی از روش های سنجش و اندازه گیری جریان سیال استفاده میکنند که باعث افزایش دقت اندازه گیری آنها نسبت به سایر رقبا در بازار شده است.  قیمت بسیار مناسب آن نیز یکی از مزیت های رقابتی این فلومتر کرونه در مقابل سایر رقبای خود است.  به همین دلیل است که فلومتر کرونه در مقابل سایر رقبای خود کاربردی تر و مقرون به صرفه تر به نظر برسد و از آن برای کنترل نشتی و جریان سیال در صنایع مختلف استفاده شود.

فلومتر کرونه از طراحی بسیار کاربردی و بی نقص بهره می برد و به همین دلیل در بسیاری از محیط های کاری به منظور اندازه گیری میزان فلو موجود در سیستم های لوله کشی در صنایع مختلف استفاده میشود. از جمله موارد کاربرد آن میتوان به، سیستم مانیتورینگ آب، انواع سیستم های فیلتراسیون، سیستم مانیتورینگ و کنترل پمپ ها، صنایع آب شیرین کن،سیستم های انتقال گرما و سرما و موارد دیگر نیز اشاره کرد. 

یکی دیگر از ویژگی های فلومتر کرونه این است که نیاز به تعمیرات و نگهداری نداشته و دچار افت فشار نیز نخواهد شد که در نتیجه باعث کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات سیستم ها خواهد شد.  فلومتر کرونه برای سیالات دارای میزان هدایت الکتریکی بیشتر از ۵ میکروزمنس بر سانتی متر میباشد.

ویژگی های فلومتر کرونه

 • دارای استاندارد هماهنگ CEN EN14
 • این فلومتر دارای سنسور های گسترده و تشخیص فرآیند NE 107
 • از ویژگی های دیگر فلومتر کرونه، طراحی کامل حفره بدون داشتن هیچ گونه قطعات متحرک، بدون هیچگونه سایش،اصطکاک و افت فشار است.
 • دقت بسیار بالا در نگهداری و انتقال و اندازه گیری انرژی
 • دامنه عملکرد محیط این فلومتر از ۲۵- تا ۶۵+ درجه سانتی گراد است.
 • دامنه عملکرد فرآیندی فلومتر کرونه از ۲۵- تا ۱۲۰+ درجه سانتی گراد است.

دلیل اهمیت استفاده از فلومتر در چیست؟

در سیستم های صنعتی مانند پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، اندازه گیری ورودی و خروجی سیستم بسیار حائز اهمیت است . در سایر مطالب به معرفی دستگاه هایی مثل ترانسمیتر فشار و ترانسمیتر دما پرداخته شد. این ایزارها به کمک فاکتورهای اندازه گیری شده، نشان دهنده وضعیت سیستم هستند. یکی از مهمترین فاکتورها که در وضعیت سیستم نقش بسزایی دارد، اندازه گیری ورودی و خروجی سیستم است. به همین دلیل است که ابزارهای اندازه گیری جریان مانند فلومتر، ترانسمیتر جریان یا فلو ترانسمیتر به کار گرفته می شود.به همین دلیل است که استفاده از جریان سنج در سیستم های صنعتی اهمیت دارد:

 • مشخص کننده سرعت جریان مواد در لوله ها است.
 • با استفاده از آنها می توان دریافت که میزان اصطکاک انرژی در محل تماس و داخل لوله ها چقدر است.
 • مواردی مانند چگالی و جرم مولکولی میزان ماده مصرفی در فرآین های صنعتی اندازه گیری و مشخص میشود.
 • با استفاده از این ابزار، میزان ماده مورد نیاز برای سیستم مشخص میشود که در خرید آن اهمیت زیادی دارد.
 • با استفاده از این ابزار، می توان تاثیر عوامل مختلف مانند دما و فشار در یک سیستم صنعتی را بررسی نمود.