فلومتر کرونه یک ابزار بسیار دقیق جهت اندازه گیری و سنجش می باشد که مهندسان صنعتی و پالایشگاهی برای کنترل و نظارت سیستم از آن استفاده می نمایند و با استفاده از آن می توانند سیستم های مختلف را طراحی کنند. درواقع فلومترهای KROHNE اندازه گیری دقیق مایعات، گازها و رسانه ها (از جمله امولسیون ها، مایعات خورنده و گازها) را با طیفی از دبی پایین یا بالا ارائه می کنند. فلومتر کرونه، با نام دبی سنج کرونه نیز شناخته می شود. این فلومتر نیاز به تعمیر و نگه داری ندارد و افت فشار نیز در آن به وجود نمی آید و در اصل، هزینه نگه داری کل سیستم به کمک آن کاهش می یابد. این فلومتر یکی از محبوب ترین تولیدات شرکت KROHNE است. از جمله ویژگی های فلومتر کرونه می توان به دقت بسیار بالا برای انتقال و نگه داری، استاندارد هماهنگ CEN EN14 و سنسور های وسیع و تشخیص فرآیند NE 107 اشاره کرد. برای خرید فلومتر KROHNE یا استعلام قیمت فلومتر KROHNE با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس حاصل نمائید.

 

درباره شرکت کرونه

شرکت کرونه یکی از بزرگترین شرکت های تولید در زمینه ابزار دقیق و تجهیزات سنجش است که محصولات آن در صنایع مختلف از جمله پالایشگاه ها کاربرد فراوان دارد. برای تولید محصولات با بالاترین کیفیت و پاسخگویی به تمام نیاز های مشتریان شرکت کرونه، بیش از ۴۰۰ مهندس در سراسر جهان در بر روی تحقیق و توسعه محصولات شرکت و بهبود روش ها و فرآیند ها مشغول به کار هستند. ماحصل تلاش این مهندسان تولید محصولات مطابق با نیاز مشتریان و استفاده از بروزترین تکنولوژی ها در تولید محصولات شرکت است.

فلومتر های کرونه از طیف زیادی از روش های سنجش و اندازه گیری جریان سیال استفاده میکنند که باعث افزایش دقت اندازه گیری آنها نسبت به سایر رقبا در بازار شده است.  قیمت بسیار مناسب آن نیز یکی از مزیت های رقابتی این فلومتر کرونه در مقابل سایر رقبای خود است.  به همین دلیل است که فلومتر کرونه در مقابل سایر رقبای خود کاربردی تر و مقرون به صرفه تر به نظر برسد و از آن برای کنترل نشتی و جریان سیال در صنایع مختلف استفاده شود.

فلومتر کرونه از طراحی بسیار کاربردی و بی نقص بهره می برد و به همین دلیل در بسیاری از محیط های کاری به منظور اندازه گیری میزان فلو موجود در سیستم های لوله کشی در صنایع مختلف استفاده میشود. از جمله موارد کاربرد آن میتوان به، سیستم مانیتورینگ آب، انواع سیستم های فیلتراسیون، سیستم مانیتورینگ و کنترل پمپ ها، صنایع آب شیرین کن،سیستم های انتقال گرما و سرما و موارد دیگر نیز اشاره کرد. 

یکی دیگر از ویژگی های فلومتر کرونه این است که نیاز به تعمیرات و نگهداری نداشته و دچار افت فشار نیز نخواهد شد که در نتیجه باعث کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات سیستم ها خواهد شد.  فلومتر کرونه برای سیالات دارای میزان هدایت الکتریکی بیشتر از ۵ میکروزمنس بر سانتی متر میباشد.

ویژگی های فلومتر کرونه

 • دارای استاندارد هماهنگ CEN EN14
 • این فلومتر دارای سنسور های گسترده و تشخیص فرآیند NE 107
 • از ویژگی های دیگر فلومتر کرونه، طراحی کامل حفره بدون داشتن هیچ گونه قطعات متحرک، بدون هیچگونه سایش،اصطکاک و افت فشار است.
 • دقت بسیار بالا در نگهداری و انتقال و اندازه گیری انرژی
 • دامنه عملکرد محیط این فلومتر از ۲۵- تا ۶۵+ درجه سانتی گراد است.
 • دامنه عملکرد فرآیندی فلومتر کرونه از ۲۵- تا ۱۲۰+ درجه سانتی گراد است.

دلیل اهمیت استفاده از فلومتر در چیست؟

در سیستم های صنعتی مانند پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، اندازه گیری ورودی و خروجی سیستم بسیار حائز اهمیت است . در سایر مطالب به معرفی دستگاه هایی مثل ترانسمیتر فشار و ترانسمیتر دما پرداخته شد. این ایزارها به کمک فاکتورهای اندازه گیری شده، نشان دهنده وضعیت سیستم هستند. یکی از مهمترین فاکتورها که در وضعیت سیستم نقش بسزایی دارد، اندازه گیری ورودی و خروجی سیستم است. به همین دلیل است که ابزارهای اندازه گیری جریان مانند فلومتر، ترانسمیتر جریان یا فلو ترانسمیتر به کار گرفته می شود.به همین دلیل است که استفاده از جریان سنج در سیستم های صنعتی اهمیت دارد:

 • مشخص کننده سرعت جریان مواد در لوله ها است.
 • با استفاده از آنها می توان دریافت که میزان اصطکاک انرژی در محل تماس و داخل لوله ها چقدر است.
 • مواردی مانند چگالی و جرم مولکولی میزان ماده مصرفی در فرآین های صنعتی اندازه گیری و مشخص میشود.
 • با استفاده از این ابزار، میزان ماده مورد نیاز برای سیستم مشخص میشود که در خرید آن اهمیت زیادی دارد.
 • با استفاده از این ابزار، می توان تاثیر عوامل مختلف مانند دما و فشار در یک سیستم صنعتی را بررسی نمود.