ترانسمیتر رطوبت Humidity Transmitter - توسعه صنعت پایدار

ترانسمیتر رطوبت Humidity Transmitter

راهنمای خرید ترانسمیتر رطوبت

کنترل و نظارت بر روی فرآیندهای سیستم یکی از ضروری ترین موارد در صنایع تولید است، در بسیاری از لحظات باید شرایط چک و بررسی شود و در صورت تغییرات هر چند کوچک با ایجاد توازون سیستم و شرایط به حالت اولیه خود بازگردد اما از طرفی محدودیت دریافت انسان باعث شده تا نتواند بسیاری از داده های محیط را به شکلی صحیح دریافت کند به همین خاطر در طول زمان علم به کمک بشر آمد تا این محدودیت را به کلی از بین ببرد برای مثال توان انسان در درک سرما و گرمای محیط به شکلی حسی بوده و یا درک میزان رطوبت هوا اما در بسیاری از موارد برای داشتن شرایط ایده آل نیاز به حفظ بازه مشخص و محدود داریم. ترانسمیتر رطوبت یکی از ابزارهای دقیق است که توسط شرکت ها و کمپانی های مهندسی طراحی شده تا به کمک آن اپراتور بتواند داده های محیط را به شکلی درست دریافت کند و با درک مناسب شرایط تعادل را به چرخه مورد نظر خود برگرداند. در ادامه و مطابق معمول قصد داریم در مورد ترانسمیتر رطوبت برای شما همراهان همیشگی مطالبی را عنوان کنیم و  ویژگی ها و نحوه عملکرد این دستگاه را برایتان بیان کنیم پس با ما در توسعه صنعت پایدار همراه باشید.

ترانسمیتر رطوبت ابزاری است که قادر به اندازه گیری رطوبت نسبی است. منظور از رطوبت نسبی، نسبت رطوبت مطلق در دمای t به رطوبت اشباع در همان دما می‌باشد. به بیان دیگر نسبت بخار آب موجود در حجم معینی از هوا در دمای t را رطوبت نسبی می‌گویند. به طور کلی فرآیند کار با این دستگاه بدین صورت است که، هوای محیط اندازه گیری می شود و برای این کار از سنسور استفاده می شود در مرحله بعد از اندازه گیری، می تواند مقادیر رطوبت را تبدیل کرد. این عمل منجر به سیگنال های خروجی استاندارد ۰ – ۱۰ ولت یا ۴ – ۲۰ میلی آمپر می شود، که پردازش بیشتر داده ها را آسان می کند. به بیان دیگر نحوه عملکرد ترانسمیتر رطوبت شاید به نوعی شبیه به ترانسدیوسر رطوبت یا حتی مبدل رطوبت باشد، این دستگاه با بکارگیری یک سنسور رطوبت که وظیفه آن مانیتورینگ رطوبت موجود در محیط و اندازه گیری آن است. رطوبت بدست آمده از محیط را اندازه‌گیری کرده و آن را تبدیل به خروجی های قابل اندازه گیری می کند. نکاتی وجود دارد که ممکن است در هنگام خرید یک ترانسمیتر رطوبت باید مورد توجه قرار گیرد که از جمله می توان، ثبات طولانی مدت ابزار، ذخیره احتمالی داد، تبدیل به ۴ – ۲۰ میلی آمپر یا ۰ – ۱۰ ولت، حفاظت بهینه از فناوری در برابر رطوبت اشاره کرد.

ترانسمیتر رطوبت، بیشتر در بخش صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و مقادیری مانند نقطه شبنم، (برای توضیحات بیشتر باید گفت اگر دمای هوا به درجه‌ای برسد که در آن هوای مفروض صد در صد از بخار آب اشباع گردد چنین درجه‌ای به نقطه شبنم موسوم است) و رطوبت مطلق و غیره را به صورت خودکار محاسبه کنید. همانطور که پیشتر گفته شد بخشهایی در صنعت و تحقیقات وجود دارد که در آنها رطوبت نقش مهمی دارد، نمونه بارز آن گلخانه ها است. شدت رطوبت در رشد گلها و گیاهان تأثیر دارد. حتی اختلافات کوچک نیز می تواند منجر به حرکت در جهت منفی شود. رطوبت محیط نیز یک عامل مهم در آزمایشگاه ها است. رطوبت همچنین برای نگهداری پس از برداشت محصولات بسیار مورد توجه است. میزان درجه و رطوبت کم برای ذخیره طولانی مدت غلات  و محصولات باغی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از طرف دیگر میزان رطوبت همچنین می تواند بر بیماری های و عوارض گیاهی به خصوص رشد قارچ ها که در رطوبت پرورش میابند دارای اهمیت باشد. رطوبت همچنین می تواند بر روی میوه برخی از گونه های گیاهی تأثیر بگذارد مسلماً هنگام اندازه گیری و کنترل این گزینه های مختلفی دارید و داده ها بدست آمده می توانند از طریق اندازه گیری و تبدیل به سایر پارامترها منتقل شده و در آنجا کنترل و مقایسه شوند. اگر تغییراتی در رطوبت رخ دهد که ممکن است بر نتایج تأثیر بگذارد ، باید سریع اپراتور به آن پاسخ دهید.از مزایای ترانسمیتر رطوبت می توان گفت که این دستگاه قدرت اندازه گیری سریع و موثر مقادیر رطوبت، تبدیل و انتقال مقادیر رطوبت را برای ما فراهم می کند کاربرد آسان و اندازه گیری دقیق مقادیر همه از ویژگی های استفاده از این ابزار می باشد.

انواع ترانسمیتر رطوبت

اگر به دنبال یک ترانسمیتر رطوبت برای کاربردهای مهم هستید، باید با دقت بالا کار کند و پاسخ گوی این نیاز شما باشد. ابزار ی که باید اندازه گیری های پایدار طولانی مدت را ارائه دهد. علاوه بر این، از این ابزارها می توان برای کاربردهای خاص نیز استفاده کرد. به عنوان مثال شامل رطوبت بالا یا رطوبت کمیاب

در بازار مدل های مختلفی از ترانسمیتر رطوبت وجود دارند که با توجه به برند تولیدکننده آن ها شرایط متفاوتی دارند در هنگام جستجوی یک ترانسمیتر رطوبت سوالات و جزئیات مهم و اساسی وجود دارد که باید بدان دقت کرد برای نمونه؛ قصد استفاده از فرستنده را برای چه مناطقی دارید و یا آیا اندازه گیری های پایدار طولانی مدت امکان پذیر است ، دقت و خروجی ترانسمیتر رطوبت تمامی این سوالات می تواند در انتخاب یک دستگاه مناسب مهم و با اهمیت باشند.

در آخر ترانسمیتر رطوبت یکی از ابزارهای دقیق و پرمصرف برای اندازه گیری رطوبت و انتقال نتایج به اتاق کنترل است و بسیار پرکاربرد در صنایع غذایی و آزمایشگاهی. نکات بسیار مهمی در زمان انتخاب ترانسمیتر رطوبت مناسب وجود دارد که باید براساس خصوصیات فیزیکی و دقت ترانسمیتر رطوبت به آن اشاره کرد و توجه به این فاکتورها ضروری است. برای انتخاب ابزار دقیق نهایی کافی است با مشاوران ما در توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید تا اطلاعات کاربردی و جزئیات را در ارتباط با ترانسمیتر رطوبت را در اختیار شما قرار دهیم. سرعت در پاسخ گویی به درخواست شما و مشاوره برای انتخاب بهترین برندهای ترانسمیتر رطوبت، برندهایی که در معتبرترین صنایع و کارخانه های شیمیایی و شرکت های روز دنیا استفاده می شود در کنار تجربه سال ها کار با بزرگترین شرکت ها و سازمان ها سرمایه است که به آن افتخار داریم و در جهت حفظ آن میبالیم.