ترانسمیتر فشار یوکوگاوا یکی از ابزارهایی است که می‌تواند اولویت انتخاب شما برای کنترل پروژه و اندازه گیری فشار آن باشد. این ترانسمیتر به دلیل اندازه گیری دقیق فشار و انتقال آن به اتاق کنترل نقش بسیار مهمی در کنترل سیستم های مختلف دارد و به همین علت برای تکنسین‌ها و اپراتورها انتخاب اصلی محسوب می شود. تجربه کمپانی یوکوگاوا در تولید تجهیزات ابزار دقیق و توجه آنها به کیفیت محصول این انتظار را به وجود آورده است که پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا بتواند در سطح قابل قبولی باشد. با این مقدمه، به سراغ معرفی ترانسمیتر فشار یوکوگاوا می رویم و در مورد مشخصات فنی و نحوه استفاده از آن صحبت می کنیم. ترانسمیتر فشار یوکوگاوا یکی از با کیفیت ترین و محبوب ترین برندهای ترانسمیتر فشار در سراسر دنیا می باشد. فروشگاه توسعه صنعت پایدار، نماینده یوکوگاوا در ایران، پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا اصل را در اختیار شما قرار می دهد. برای خرید ترانسمیتر فشار و یا استعلام قیمت ترانسمیتر فشار یوکوگاوا Yokogawa با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید.

معرفی ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا یکی از تجهیزاتی است که می تواند به خوبی در کنترل شرایط یک پروژه و اعمال تغییر در آن با توجه به شرایط استاندارد نقش مهمی ایفا کند. همانطور که در بالاتر ذکر شد، این ابزار در اندازه گیری دقیق فشار و انتقال آن به اتاق کنترل نقش مهمی دارد و قادر است تا مناطق قابل انفجار در پروژه های بزرگ را کنترل کند. از دیگر ویژگی های مهم این تجهیزات این است که می‌توان از آن برای بالا بردن طول عمر فرآیند و اندازه گیری سطح در مخازن مختلف استفاده کرد.
این ترانسمیتر از دو بخش سنسور و اعلام نتیجه تشکیل شده است که علاوه بر اندازه گیری فشار، برای محاسبه فشار تفاضلی و سطح مایعات نیز مناسب است و گاهی امکان استفاده از آن برای اندازه گیری شدت جریان نیز وجود دارد. تنوع بالای این ترانسمیترها باعث شده که مهندسین در حوزه‌های مختلف بتوانند از آنها استفاده کنند و گزینه‌های زیادی نیز برای هر کدام از اهداف آنها وجود داشته باشد.

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا
مشخصات فنی پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا

از ترانسمیتر فشار یوکوگاوا برای کنترل فشار و اعلام مقدار آن به اتاق کنترل استفاده می شود. همچنین این ابزار می تواند فشار را اندازه گیری کند، سطح مایعات را به ما نشان دهد، فشار تفاضلی بین دو مخزن را مشخص کند، فشار مطلق را تعیین کند و در تعیین حجم مایع و وزن مخصوص آن نیز نقش داشته باشد. این ویژگی ها نشان میدهد که ما با یک ابزار بسیار کارآمد و مفید در صنعت مواجه هستیم و می‌توانیم نقش های بسیار بیشتری نیز برای آن در نظر بگیریم. نکته جالب و اساسی در مورد پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا این است که دارای مدل‌های مختلفی در بازار است و هر کسی با توجه به نیاز خود می‌تواند از تنوع مدل‌های مختلف آن استفاده کند. ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA110A، ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJX110A، ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA130A و ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA110A-F مدل هایی از این ترانسمیتر هستند که در بازار ایران موجود هستند و تهیه آنها نیز آسان است. ترانسمیتر دما یوکوگاوا نیز مانند ترانسمیتر فشار آن، دارای دقت بسیار بالایی می باشد.
در ساخت ترانسمیتر یوکوگاوا از چند نوع آلیاژ مختلف استفاده می شود که مهمترین آنها آلومینیوم، برنج یا برنز و همچنین استیل ۳۰۴ یا فولاد ضد زنگ می باشند. هر کدام از این آلیاژها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند، اما ویژگی مشترک همه آنها مقاومت بسیار بالا در برابر فشار مکانیکی و در برابر خوردگی و شرایط خورنده است. پس در نتیجه برای استفاده از این ابزارها در حوزه‌های مختلف محدودیتی وجود ندارد و به راحتی می توان از مدل های مختلف آن استفاده کرد. موضوع مقاومت در برابر فشار و محدوده فشاری استاندارد برای عملکرد این محصولات مسئله ی مهمی است که باید در انتخاب آنها لحاظ گردد. مدل های مختلف این ترانسمیترها مانند ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJA110A-F محدوده فشاری متفاوتی دارند که برای این مدل بین ۲۵ تا ۵۰۰ کیلو پاسکال است. البته این محدوده فشاری برای مدل های دیگر مثل پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا مدل EJX110A بین ۲.۵ تا ۱۰۰ کیلو پاسکال تخمین زده می شود. برای کالیبره کردن این دستگاه عموما از هارت ۴۷۵ استفاده می شود.

عملکرد پرشر ترانسمیتر یوکوگاوا به شکل تبدیل فشار مکانیکی ورودی و سپس تبدیل آن به شدت جریان خروجی است. این شدت جریان به شکل سیگنال‌هایی به یک مبدل داده می‌شوند که خروجی آن به صورت میلی آمپر گزارش می‌شود. در مدل های مختلف این ترانسمیترها، سیگنال خروجی بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر متغیر است و معمولا در همه ی آنها یک محدوده یکسان دارد. این شدت جریان برای انتخاب دستگاه با توجه به وضعیت پروژه اهمیت خاصی دارد. ماده اولیه بکار رفته در ساخت دیافراگم مسئله ی مهم دیگری است که در ترانسمیتر فشار یوکوگاوا مورد توجه قرار می گیرد. برای ساخت این قسمت از دستگاه از استنلس استیل و آلیاژ تیتانیوم استفاده می گردد که هردو استحکام مکانیکی بالا و مقاومت خوردگی فوق العاده ای دارند.

انواع مدل های ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

  • ترانسمیتر فشار یوکوگاوا EJA430
  • ترانسمیتر فشار یوکوگاوا EJA530
  • ترانسمیتر فشار یوکوگاوا EJX430
  • ترانسمیتر فشار یوکوگاوا EJX530
  • ترانسمیتر فشار یوکوگاوا EJA210

 

عملکرد ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

ترانسمیتر فشار یوکوگاوا از دو بخش تشکیل شده که یک بخش آن برای اندازه گیری فشار و بخش دیگر آن برای اعلام نتایج است. معمولاً در این ترانسمیترها از یک دیافراگم از جنس استنلس استیل استفاده می شود. روال کار هم به این شکل است که تغییر فشار در سیستم، سبب تغییر وضعیت پرده دیافراگم میشود. این پرده که حالت کشسانی دارد باعث تغییر وضعیت یک مبدل یا ترانسدیوسر می‌شود که نتیجه این تغییرات به شکل داده های دیجیتال یا به صورت حرکت عقربه در صفحه نمایش دیده می شود.
جالب است بدانید که در ترانسمیتر فشار یوکوگاوا نتایج اندازه گیری به صورت مستقیم به اتاق کنترل فرستاده می شوند. حال اگر تکنسین یا اپراتور به هر دلیلی توانایی حضور در محل اندازه گیری فشار را نداشته باشند، یا شرایط محیطی این اجازه را به آنها ندهد، به راحتی می توانند از داده های انتقال داده شده به اتاق کنترل استفاده کنند و محاسبات خود را انجام دهند.

خرید ترانسمیتر فشار یوکوگاوا

قیمت ترانسمیتر فشار یوکوگاوا با توجه به نوع مواد اولیه به کار رفته شده در ساخت آنها، نحوه عکس العمل دیافراگم، سیستم نمایش فشار های اندازه گیری شده و همچنین با توجه به اندازه قطر دستگاه متغیر است. در نتیجه شما باید در هنگام انتخاب خود کاملاً این فاکتورها را در نظر بگیرید و سپس دستگاه را انتخاب کنید. برای مثال شما در سیستم باید ببینید که محدوده فشار در چه حد است و ترانسمیتر را با توجه به این محدوده انتخاب و خریداری کنید.
شرایط محیطی و خورنده، شیوه ی دریافت اطلاعات از اتاق کنترل یا به صورت حضوری و نحوه نصب ترانسمیتر در سیستم های مختلف مشخص می کند که کدام یک از این دستگاه ها بهترین انتخاب برای شماست. همچنین باید این موضوع را بدانید که این ترانسمیترها وارداتی هستند و ممکن است قیمت آنها با توجه به تغییرات نرخ ارز تغییر کند. برای مشاوره بیشتر در مورد اینکه کدام یک از ترانسمیتر فشار یوکوگاوا می تواند نیاز شما را پاسخ دهد و از لحاظ عملکرد در سطح مناسبی باشد، می توانید مستقیماً از شماره های درج شده در سایت استفاده نمائید و با ما در تماس باشید.

مزیت های ترانسمیتر فشار یوکوگاوا نسبت به سایر مدل های موجود در بازار

اگر به فکر خرید ترانسمیتر فشار یوکوگاوا باشید قطعا معیارهای بسیار زیادی برای بررسی و آنالیز آنها در اختیار دارید. بررسی‌ها می‌تواند هم از لحاظ مواد اولیه به کار رفته در ساخت و تولید آن ها باشند و هم مواردی نظیر محدوده فشار قابل اندازه گیری را شامل شود. به همین علت در مورد مزایای این ترانسمیترها می‌توانیم موارد زیر را بیان کنیم:
۱. کیفیت ساخت بالا و دقیق بخش‌های مختلف برای سازگاری با شرایط مختلف صنعتی
۲. متنوع بودن مواد به کار رفته برای ساخت بدنه ترانسمیتر جهت کاربرد آنها در شرایط مختلف
۳. متنوع بودن از لحاظ اندازه گیری محدوده فشار به منظور پوشش دادن نیاز صنعت و مشتریان
۴. دقت بالا در اندازه گیری فشار در محیط های مختلف
۵. امکان استفاده از ترانسمیتر برای اندازه گیری فشار و فشار تفاضلی و اندازه گیری فاکتور هایی مانند تغییر سطح
۶. استفاده از مواد پیزوالکتریک در ساخت دستگاه جهت بالا بردن مقاومت آنها در میدان تابشی و الکترومغناطیسی
۷. توانایی تحمل بالای محیط های مختلف و امکان استفاده از آنها به صورت غرق شده

در انتخاب تراسمیترهای فشار بهتر است به این نکات توجه کنید:
۱-منفی یا مثبت بودن فشار
۲- دقت دستگاه
۳- مطلق یا نسبی بودن فشار
۴- محدوده ی اندازه گیری
۵- نوع خروجی لازم
۶- نوع خورندگی ماده

معرفی شرکت یوکوگاوا

یوکوگاوا کمپانی هلدینگ مهندسی برق و فناوری اطلاعات ژاپنی است، که در زمینه تولید تجهیزات الکتریکی، نرم‌افزارها و دستگاه‌های آزمایش ابزار الکترونیکی، تجهیزات خودکارسازی، ابزارهای اندازه‌گیری، سیستم‌های اسکادا، کنترل‌گرهای منطقی برنامه‌پذیر، سیستم‌های کنترل و سامانه‌های کنترل توزیع‌شده کار می‌کند. یکی از محصولات پرکاربرد این کمپانی در ایران، ترانسمیترهای آن می‌باشد.