ترانسمیتر فشار ABB یکی از ابزار ها و تجهیزات دقیق اندازه گیری است که قابلیت اندازه گیری حتی در شرایط بد را با توجه به استاندارد ها دارد. این ترانسمیتر دارای یک محدوده مدولار الکترونیک مبتنی بر ریز پردازنده و تکنولوژی حسگر های چندگانه است که کار اندازه گیری فشار را با دقت بسیار بالا در صنایع انجام می دهد. شما می توانید از این ابزار و تجهیزات برای تمام پروژه ها و فرایند های خود در هر شرایطی که باشند، استفاده کنید و از نتیجه آن قطعا راضی خواهید بود. همچنین ترانسمیتر فشار به عنوان یک ابزار مهم و حیاتی در فرآیندهای مختلف به کار گرفته می‌شود و می‌تواند از بسیاری از فجایع جلوگیری کند. این ابزار علاوه بر وظیفه اندازه گیری فشار، وظیفه کنترل آن را نیز بر عهده دارد و این در فرایندهای صنعتی بسیار مهم است. کارشناسان فرآیند اعمال زیادی را برای پرشر ترانسمیتر در نظر میگیرند و این به اهمیت فشار در انجام واکنش های شیمیایی یا تغییر حالت مواد بر میگردد. فروشگاه توسعه صنعت پایدار نماینده فروش ترانسمیتر فشار ای بی بی ABB در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ترانسمیتر فشار و یا دریافت لیست قیمت پرشر ترانسمیتر فشار ABB با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید.

معرفی ترانسمیتر فشار ABB

ترانسمیتر فشار ABB از جمله تجهیزات ابزاردقیق می باشد که برای سنجش و انتقال اطلاعات مربوط به مقدار دما مورد استفاده می شود. از مهمترین موارد مصرف این ترانسمیتر می توان به اندازه گیری مقدار دما در سیستم های ابزاردقیق و سیستم های اتوماسیون صنعتی و خطوط و تاسیسات پایپینگ اشاره کرد.
ترانسمیتر abb در دستگاه های مختلفی نظیر سیستم های کنترل دما و حرارت، سیستم های تنظیم و انتقال دما، سیستم های ایمنی حرارت و تمامی قسمت هایی که برای نمایش مقدار دما بر اساس سلسیوس یا فارنهایت استفاده می گردد.
ترانسمیتر بر اساس پارامترهایی مثل مقدار سنجش دما قابل نمایش مانند -۲۰ تا ۵۰۰ درجه و بر اساس خروجی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر می باشد. از لحاظ مقدار دقت در زمان سنجش دما، ترانسمیتر به دو دسته ساده و غلاف دار تقسیم می شود.
سیستم عملکرد ترانسمیتر بر اساس ورود غلاف abb به داخل لوله ورودی و با تماس با سیال لوله باعث باز نشان دادن مقدار دما در ترانسمیتر abb می گردد .

ترانسمیتر فشار ABBعلت برتر بودن ترانسمیتر فشار ABB

اندازه گیری دقیق و قابل اعتماد فشار دیفرانسیلی، جریانات، مایعات و فشار مطلق حتی در شرایط بسیار سخت و محیط های خطرناک صنعتی هم فراهم شده است. شما می توانید از آن برای کنترل و مانیتورینگ پروسه های متفاوت در صنعت استفاده کنید. ترانسمیتر فشار ABB علاوه بر اینکه در کنترل فشار و اندازه گیری آن کاربرد دارد، شما می توانید از آن برای ترانسمیتر سطح مایعات در مخازن هم استفاده کنید. این ترانسمیتر قابل تنظیم است تا بتوانید به راحتی سیگنال های خروجی را مطابق با پر استفاده ترین استاندارد های روز دنیا تنظیم کنید و نتایج آن را ببینید.

علاوه بر روش پیکربندی قدیمی که وجود داشت، این ترانسمیتر فشار با تکنولوژی نوآورانه TTG این امکان را فراهم آورده است تا کاربران این ابزار ها را بدون حذف پنجره پوششی جلویی پیکربندی کنند و در نتیجه آن صرفه جویی در زمان برای کاربر به ارمغان آورده می شود. این ترانسمیتر فشار دارای ماژول الکترونیکیمی باشد که به سبب پیکربندی خودکار آن به طرز چشم گیری باعث افزایش بهره وری کارخانه می شود. صفحه نمایش آن با روش بسیار ساده ای راه اندازی می شود. استفاده از این ترانسمیتر به طرز چشم گیری به صرفه جویی در وقت و هزینه های تعمیر و نگه داری کمک میکند. یکی برندهای معروف این نوع ترانسمیتر، پرشر ترانسمیتر روزمونت ۳۰۵۱ می باشد.

ویژگی های ترانسمیتر فشار ABB

۱. دارای دقت پایه ± ۰.۰۷۵ %ا می باشد.
۲. استفاده از این ترانسمیتر باعث کاهش ریسک نشت جریان می گردد.
۳. در فشار های بالا (تا ۴۱ مگاپاسکال) کاربرد درست و دقیقی دارد.
۴. روی ترانسمیتر فشار ABB یک نمایشگر وجود دارد که باعث می شود امکان مشاهده مقدار دبی جریان فراهم شود.
۵. شما قادر هستید تا انواع اتصالات را برای نصب آن روی خط انتخاب کنید.
دارا بودن گواهینامه SIL2/SIL3 به وسیله TÜV Nord ویژگی بارز دیگری را برای ترانسمیتر فشار ABB به وجود آورده است. این گواهینامه یک ضمانت واقعی برای محافظت است و آن را به یکی از هوشمندانه ترین و دقیق ترین ترانسمیتر ها تبدیل کرده است.
علاوه بر موارد ذکر شده، این دستگاه دارای پلتفرم PROFIBUS PA و FOUNDATION است که ویژگی تغییر پذیری و قابلیت ارتقا ترانسمیتر را فراهم می کند و با PED Category III کاملا منطبق است.

مزیت های برجسته ی پرشر ترانسمیتر ای بی بی 

بهتر است برای درک مزیت های ترانسمیتر فشار، آن را با گیج فشار مقایسه کنیم. این موضوع درک ما را نسبت به ترانسمیترها بالاتر می برد و باعث می شود تا با شناخت بهتری نسبت به آنها رفتار کنیم. از جمله مزایای این ترانسمیترها می توان موارد زیر را برشمرد:
۱. ترانسمیتر ها قادر هستند تا به طور مستقیم سطح فشار و فشار تفاضلی را اندازه گیری کنند.
۲. ترانسمیتر ها قادرند تقریباً هر محیطی را تحمل کنند و حتی به صورت غرق شده هم قابل استفاده هستند.
۳. در ساخت ترانسمیترفشار ABB از مواد پیزوالکتریک استفاده شده است که نسبت به هر دو نوع میدان تابشی و الکترومغناطیسی مقاومت دارد.
۴. پرشر ترانسمیتر ABB می‌تواند به سیستم های دیگر نظیر مدارهای الکتریکی متصل شود.
۵. پرشر ترانسمیتر می‌تواند برای اندازه گیری فشار نسبت به فشار اتمسفر مورد استفاده قرار گیرد.

معایب پرشر ترانسمیتر 

پرشرهای ترانسمیتر در اندازه گیری فشار و اختلاف فشار بسیار دقیق و سودمند هستند، اما یکی از بزرگترین عیب های آنها، قیمت بالای پرشر ترانسمیتر است. لازم به ذکر است که نسخه ها و مدل های مختلفی از این محصولات در بازار موجود می باشند و هر کدام از آنها قیمت های متفاوتی دارند. این تفاوت های قیمتی ممکن است کار انتخاب را برای شما سخت کند، به همین دلیل باید سعی کنید تا از افراد متخصص و آشنا به این دستگاه ها کمک بگیرید. انتخاب و خرید ترانسمیتر و نصب آن در فرآیند یک موضوع کاملا تخصصی است که باید توسط کارشناسان حرفه ای و افراد آموزش دیده انجام گیرد. به همین دلیل اگر سوالی دارید یا در موارد خاصی دچار ابهام شده‌اید، می توانید با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس بگیرید.