فلومتر کوریولیس یکی از با دقت ترین و با کیفیت ترین ابزارها جهت اندازه گیری شدت جریان سیال می باشد که می‌تواند جریان سیالات گوناگون را اندازه گیری کند. در این فلومترها از ترکیبی از روش های مکانیکی و الکتریکی استفاده شده که خیلی خوب می تواند به تغییر وضعیت دستگاه با توجه به نوع سیال را اندازه گیری بکند. جریان سنج کوریولیس coriolis flowmeter به علت طراحی منحصر به فردی که دارد، گزینه مناسب صنایع زیادی محسوب می شود و برای سیالات مختلف قابل استفاده می باشد. فلومتر کوریولیس یک جریان سنج طراحی شده بر مبنای مبحث کوریولیس می باشد که جهت اندازه گیری شدت جریان سیال طراحی شده. مبحث کوریولیس بیان میدارد که شدت جریان سیال با توجه به نیروی وارده به آن و شرایط گرانروی و دانسیته سیال تغییر می کند. این تغییرات را با استفاده از مبدل های مختلف تبدیل به ولتاژ القایی میتوان انجام داد که این ولتاژ القایی به طور مستقیم با شدت جریان سیال در ارتباط می باشد. از این اصول به عنوان مبنا و اصول طراحی جریان سنج کوریولیس استفاده شده و بیشتر برندهای معروف جهان هم از آنها تولید می‌کنند. برای خرید فلومتر کوریولیس و یا استعلام قیمت با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس حاصل نمائید.

خرید فلومتر کوریولیس

فلومتر کوریولیس به علت تنوع بالا و ساختاری که دارد برای بسیاری از صنایع محبوب و قابل استفاده است و کارایی بالایی نیز دارد، برای همین باید موقع خرید دبی سنج کوریولیس از اطلاعات کافی برای خرید برخوردار باشیم. شما میتوانید با پرسیدن سوالات خود از متخصصان ما، درباره فلومتر مورد نظر اطلاعات لازم را به دست اورده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

کاربرد های فلومتر کوریولیس

مقوله کوریولیس در صنایع گسترده ای مانند : مواد غذایی ، پتروشیمی ، نفت و گاز و .. کاربرد بالایی دارد زیرا قابلیت اندازه گیری بالا و خطای پایینی دارد و کمتر فلومتری وجود دارد که مانند کوریولیس بتوانیم از آن در اکثر صنایع استفاده کنیم. یکی دیگر از نکاتی که در دبی سنج کوریولیس مهم است این است که در چگالی های بسیار بالا نیز توانایی اندازه گیری را دارد و به طور مستقیم این کار را میکند. از آن میتوانیم برای اندازه گیری هیدروکربن ها نیز استفاده کنیم.

محدودیت های جریان سنج کوریولیس

یکی از نکاتی که شاید باعث شود ما نتوانیم این فلومتر رو بخریم و از آن استفاده کنیم قیمت بسیار بالای آن است که خرید آن را کمی دچار مشکل میکند. لرزش در کار نیز روی آن تاثیر منفی دارد و باعث غلط شدن نتیجه میشود. علاوه بر اینکه قیمت خود دبی سنج بالا است ، قیمت نصب آن نیز بسیار بالا است. حتما باید نقطه صفر آن را تنظیم کنیم.

اساس کار این فلومتر چیست؟

فلومتر کوریولیس (coriolis flowmeter) امکان ثبت دبی جرمی را با دقت بهتر از ۰.۱ % دارد. در دبی سنج کوریولیس سنسور هایی وجود دارد که زمانی که شلنگ داخل این دبی سنج تغییر میکند ، این تغییر شلنگ را اندازه گیری میکند و این حرکت تبدیل به ولتاژ القایی میشود . این دستگاه دارای تیوب است و وقتی سیال وارد آن شود تیوب شروع به حرکت میکند ، حسگر های مغناطیسی درون دستگاه این حرکت را به صورت ولتاژ القایی اندازه گیری میکنند و به مبدل دستگاه میفرستند و این این ولتاژ به صورت مستقیم با جریان حجمی و جرمی ارتباط دارد و میتواند نتیجه را برای ما اندازه گیری کرده و به ما گزارش دهد.

اهمیت استفاده از فلومتر کورولیوس

هر دبی سنجی که در دنیا وجود دارد دارای مزایا و معایبی است که ما باید ابتدا آن نکات را بررسی کرده و سپس سراغ خرید و استفاده از آن ها برویم. دبی سنج کورولیوس نیز مانند بقیه دبی سنج ها نکات مثبت و منفی داریم اما این دبی سنج با توجه به مزایا بالایی که دارد مانند دقت اندازه گیری و … که در بالا به آن اشاره داشتیم، از این دبی سنج میتوانیم در صنایعی که دقت اندازه گیری با درصد خطای بسیار پایین اهمیت دارد. از این دبی سنج استفاده میکنیم.

انواع فلومتر

فلومتر ها دارای انواع متفاوتی هستند و هرکدام کارایی و ویژگی های مختلفی دارند، با چند مدل آن آشنا میشویم تا شاید بتوانیم به شما برای انتخاب درست کمک کنیم. فلومتر فشار تفاضلی : میتوانیم برای اندازه گیری فشار سیال از محاسبه افت فشار ایجاد شده در مقطع لوله استفاده کنیم که این روش جزو پرکاربردترین روش های صنعتی به حساب می آید . اولین بار برنولی از این رابطه برای اندازه گیری استفاده کرد.