فلومتر ABBیکی از محصولات تولید شده شرکت ای بی بی و ابزاری است که مقدار مواد عبوری را نسبت به زمان اعلام می نماید. در اغلب صنایع از جمله صنایع نفت و پتروشیمی و … اطلاع از مقدار دقیق فلوی عبوری سیالی نظیر گاز و یا نفت امری ضروری است. در کل، از فلومتر و فلو ترانسمیتر به عنوان وسیله های کنترل شدت جریان و گزارش آن به اپراتور یا اتاق کنترل استفاده می کنند. فلومتر مغناطیسی ABB بسیار محکم و قابل اطمینان است و کار کردن با آن نیز بسیار راحت می باشد. همچنین نیرو را انتقال می دهد تا اکثر برنامه های فرآیند درخواستی را حل نماید. فلومترهای ABB با پردازش سیگنال دیجیتال (DSP) و تکنیک های فیلتر بسیار پیشرفته، امکان تشخیص سیگنال جریان عالی را فراهم کرده و ایمنی اندازه گیری را در برابر اثرات نویز هیدرولیک و همچنین لرزش خط لوله ایجاد می کنند. هنگام خرید فلومتر، توجه به ابعاد، ویژگی‌های سیال عبوری، وضعیت خطوط لوله موجود برای نصب آن و محدودیت‌های سرعت سیال امری حتمی است. برای خرید فلومتر ABB و یا استعلام قیمت فلومترABB ، با کارشناسان ما در توسعه صنعت پایدار تماس حاصل نمائید.

خرید فلومتر ABB

قیمت فلومتر ABB در کنار استفاده از روش های دقیق و هوشمند اندازه گیری جریان سیال در لوله یکی از مزیت های رقابتی این فلومتر در مقایسه با سایر رقباست که کمک بسیار زیادی به مهندسین صنایع در محیط های کاری مختلف میکند تا بتوانند میزان ورودی وخروجی سیستم ها را مانیتور کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن به رفع خرابی اقدام کنند.

تاریخچه شرکت ABB

گروه ABB Ltd یک شرکت چندملیتی سوئیسی و سوئدی است که در سال ۱۹۸۸ از ادغام دو شرکت سوئیسی براون، باوری اند سی و شرکت سوئدی آاس‌ای‌آ تشکیل شد. دفتر مرکزی آن در زوریخ سوئیس قرار دارد و عمده زمینه فعالیت این شرکت در زمینه های صنعت برق و اتوماسیون است.

شرکت ABB در حال حاضر در بیش از ۱۰۰ کشور جهان مشغول به فعالیت است و بیش از ۱۴۷.۰۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد. مجموع درآمد جهانی این شرکت در سال ۲۰۱۹ معادل ۲۸ میلیارد دلار بوده است. لازم به ذکر است که شرکت ABB بزرگترین شرکت هوشمند سازی برق ساختمان مبتنی بر استاندارد KNX نیز است.

فلومترهای ، ABB طیف وسیعی از خطوط تولید محصول EMF را با توجه به نیازهای مشتریان خود پاسخگویی میکنند. از جمله پرفروش ترین مدل های دبی سنج ABB میتوان به فلومترSwirl Master FSS430 اشاره کرد.

ویژگی های فلومتر ABB

 • در این نوع ابزار، کوتاه ترین طول لوله های مستقیم لازم است.
 • SIL2- تایید شده مطابق با استاندارد IEC 61508
 • قابلیت اندازه گیری متان، دما، فشار و تجزیه کننده چگالی گاز
 • دارای حفاظت از انفجار
 • مونتاژ آسان
 • نمایش خروجی به صورت باینری
 • دقت بالا در اندازه گیری بخار ، مایعات و گازها
 • کاربری آسان
 • دارای طراحی فلنج DN 15 تا ۴۰۰ (۱/۲ الی ۱۶ سانتیمتر)

از فلومتر ABB میتوان در محیط های مختلف برای اندازه گیری دقیق جریان مایعات، گازها و بخار در طیف وسیعی از دما استفاده کرد. این ابزار برای استفاده در در زمینه های مختلف مانند: مواد خام پتروشیمی، بخار، با استفاده از اندازه گیری دما در زمره بهترین ها هستند. همچنین دارای طراحی استاندارد و خروجی آنالوگ با ارتباط HART نیز هستند.

دلیل اهمیت استفاده از فلومتر در چیست؟

در سیستم های صنعتی مانند پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، اندازه گیری ورودی و خروجی سیستم بسیار حائز اهمیت است . در سایر مطالب به معرفی دستگاه هایی مثل ترانسمیتر فشار و ترانسمیتر دما پرداخته شد. این ایزارها به کمک فاکتورهای اندازه گیری شده، نشان دهنده وضعیت سیستم هستند. یکی از مهمترین فاکتورها که در وضعیت سیستم نقش بسزایی دارد، اندازه گیری ورودی و خروجی سیستم است. به همین دلیل است که ابزارهای اندازه گیری جریان مانند فلومتر، ترانسمیتر جریان یا فلو ترانسمیتر به کار گرفته می شود.به همین دلیل است که استفاده از جریان سنج مانند فلومتر ABB در سیستم های صنعتی اهمیت دارد:

 • مشخص کننده سرعت جریان مواد در لوله ها است.
 • با استفاده از آنها می توان دریافت که میزان اصطکاک انرژی در محل تماس و داخل لوله ها چقدر است.
 • مواردی مانند چگالی و جرم مولکولی میزان ماده مصرفی در فرآین های صنعتی اندازه گیری و مشخص میشود.
 • با استفاده از این ابزار، میزان ماده مورد نیاز برای سیستم مشخص میشود که در خرید آن اهمیت زیادی دارد.
 • با استفاده از این ابزار، می توان تاثیر عوامل مختلف مانند دما و فشار در یک سیستم صنعتی را بررسی نمود.